Do Blanska tak z prvoligového Slovácka přichází devatenáctiletý střední bek se zkušenostmi z mládežnických výběrů pražské Slavie, který dosud nastupoval převážně za třetiligovou rezervu Slovácka. Krátce ovšem nakoukl i do hlavního mužstva.

V Blansku bude hostovat do konce ročníku. „Zástupci obou klubů se společně s mým manažerem domluvili na podmínkách mého hostování a pak už bylo jen na mém úsudku, jak se rozhodnu,“ říká ke svému transferu Vincour.

Blansko však pro něj není žádnou velkou neznámou. Už v přípravném období totiž proti druholigovému novicovi v dresu Slovácka naskočil. „V letní přípravě jsme se Slováckem hráli první přípravné utkání právě proti Blansku a kluci ukázali, že mají dobrý tým a zaslouženě postoupili do druhé ligy,“ popisuje Vincour utkání, v němž Slovácko na konci července doma přehrálo Jihomoravany 3:0.

První zkouškou za nový tým si Vincour prošel hned v pátek v přípravném utkání proti Baníku, když naskočil po boku Mariana Štrbáka.

Jihomoravané ovšem prohráli jasně 1:4. „Porážka samozřejmě mrzí, ale soupeř byl opravdu kvalitní. Musím poděkovat klukům, že mi pomohli na hřišti a měl jsem to tak o něco jednodušší,“ uvedl mladý stoper.

A jak vnímá nová posila kabinu nováčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY? „Musím říct, že je tady výborná parta, což je vždy základ. Máme tady kvalitní hráče a věřím, že to bude šlapat,“ uzavírá Vincour.

Kdy ovšem natěšený teenager naskočí do soutěžního zápasu, zůstává otázkou. Sport v České republice je minimálně do 25. října paralyzovaný. „Profesionální fotbal v Česku patří mezi nejvíce chráněná prostředí v rámci celé společnosti. Hráči i realizační týmy jsou nepřetržitě testováni a dodržují řadu přísných protiepidemiologických opatření. Budeme iniciovat jednání s vládními autoritami, aby svoje stanovisko přehodnotily. Jsme samozřejmě připraveni plně spolupracovat ve všech ohledech na dalším snížení rizika v našem již dnes minimálně rizikovém prostředí,“ řekl k situaci předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

V Blansku řeší, jakým způsobem se budou za stávajících opatření připravovat a udržovat v kondici. „Popravdě ještě nevíme jak postupovat,“ přiznal lodivod družstva Machala.

KRYŠTOF SEVERA