„Je to obrovské zklamání. Dostali jsme ránu a musíme se z ní vzpamatovat. Říkal jsem, že nám začíná druhá liga až v Líšni,“ nebral si servítky blanenský trenér Oldřich Machala.

Jeho svěřenci v Líšni odehráli vyrovnaný první poločas, v němž se dokonce na chvíli dostali do vedení. Líšeň ovšem ještě před koncem půle srovnala a po změně stran se hra hostů sesypala. „Hráčům jsem vytkl ten hluboký blok, do něhož se stáhli. Nevyhrávali jsme souboje. Říkal jsem, že Líšeň nakopává míče a každý nákop nás buď přeletí, nebo si dáváme přednost jako u druhého gólu,“ čílil se blanenský trenér.

29.8.2020 - domácí SK Líšeň v bílém (Jaroslav Málek) proti FK Blansko (Lukáš Kania)
Jihomoravské derby ovládla Líšeň, nováčkovi z Blanska dala čtyři branky

Právě nedostatek odvahy a nedůraz v osobních soubojích je zřejmě nováčkovská daň, kterou Blansko v Líšni zaplatilo. „Čekal jsem, že budeme mít jiný vstup do soutěže, co se týče odvahy, nasazení a důrazu. Jako klub sice zkušenosti nemáme, ale jako hráči zase ano. Střeďáci nám zalezli zbytečně dolů, tím pádem jsme vyklidili střed hřiště, kde Líšeň kombinovala. Nabídli jsme jí, aby převzala iniciativu, což byla chyba,“ poznamenal blanenský univerzál Radek Buchta.

Blansku ztěžují aklimatizaci ve druhé lize také zranění a ztráty klíčových hráčů. Proti Líšni postrádalo marodícího lídra defenzivy Ondřeje Sukupa, stěžejního útočníka Štefana Holiše a taky bosenského záložníka Harise Harbu, jenž pyká za nesportovní chování z prvního utkání, za které dostal červenou kartu a následně od disciplinární komise distanc na tři klání. „Nechci se na jejich absenci vymlouvat. Kluci se musejí dát dohromady a zvednout se. Potřebujeme hrát úplně jinak v obranné části, hlavně neprohrávat skoro všechny osobní souboje,“ podotkl blanenský kormidelník.

Fotbalisté Boskovic (červené dresy) mají na úvod sezony krajského přeboru výbornou formu.
Boskovice slaví šťastnou výhru nad Mutěnicemi a jsou u čela krajského přeboru

Přímo při zápase musel kromě problémů v obraně řešit rébus i v ofenzivě. Po necelých sedmdesáti minutách hry se ze hřiště poroučel forvard Martin Holek. „Od šedesáté minuty nemohl, protože měl problémy se zády, takže jsme museli improvizovat,“ vyprávěl Machala.

Holkovo místo na hrotu zaujal záložník Filip Žák.

Nyní má Blansko na poučení z nováčkovských chyb reprezentační pauzu, po které si odbude ostrou druholigovou premiéru na domácím hřišti. V pátek 11. září totiž hostí jednoho z favoritů soutěže Duklu Praha.

Pauzu si blanenští fotbalisté zpestří v pátek domácím přípravným soubojem s druholigovým Třincem. Včera se také dozvěděli soupeře pro druhé kolo Mol Cupu, které sehrají na hřišti Frýdku-Místku z Moravskoslezské fotbalové ligy. Duel je zatím naplánovaný na 16. září.