„Facka v Líšni nám pomohla. Kluci si uvědomili, co mají hrát. Jdeme si za vítězstvím a hodně napadáme. Poslední dva zápasy jsme zvládli velmi dobře, jen je škoda, že jsme nedotáhli do vítězného konce ten ve Varnsdorfu,“ litoval kouč blanenských fotbalistů Oldřich Machala.

Nováčka druhé nejvyšší soutěže pomáhá táhnout také Lukáš Kania, jenž je v klubu na hostování z Baníku Ostrava. Ve Varnsdorfu se postaral o jedinou trefu svého týmu a už má ve čtyřech zápasech dva góly. „Cítím se skvěle, pomáhá mi, že dostávám od trenéra hodně příležitostí. Snažím se hrát nejlíp, co to jde,“ pravil třiadvacetiletý blanenský krajní záložník.

V kabině jihomoravského celku se mladík z Ostravy, který nastupoval v Baníku jen za B tým, rychle aklimatizoval. „Věděl jsem hned od prvního týdne, kdy jsem přišel, že Blansko má velice silný tým. Vždyť jsme tehdy v přípravě porazili Zbrojovku 2:0. Nebál jsem se, že by Blansko nemělo sílu,“ poznamenal Kania.

Vedení klubu mělo v létě šťastnou ruku, vyplácí se totiž i další akvizice. Třeba jiný nový záložník v týmu Tomáš Vasiljev se postaral o vítěznou branku proti Dukle. „S výkony těchto hráčů jsem spokojený, ale nejde jen o ně, celkově se mi líbí, jak teď hrajeme,“ pochvaloval si blanenský kormidelník.

Herní zlepšení pozoruje také u nejnovější posily Jakuba Šašinky, jenž do Blanska zamířil stejně jako Kania na hostování z Ostravy. „Dva až tři týdny se musel dávat dohromady hlavně po kondiční stránce, už je to lepší a jsem spokojený,“ poznamenal Machala.

Pohodu v Blansku tak v posledních dnech narušila jen zpráva o tom, že ligová disciplinární komise zahájila řízení s klubem kvůli nedodržení protiepidemického manuálu týkajícího se odstupu hráčů od diváků. Konkrétně šlo o děkovačku po utkání, při níž na hřiště vtrhly do blízkosti fotbalistů děti. Klubu tak hrozí trest. „Doufám, že žádný nedostaneme. Chci, aby lidi chodili na fotbal a v co největším počtu,“ podotkl blanenský kouč.

První duel proti Dukle navštívilo 1200 diváků. „Překvapilo mě, kolik přišlo fanoušků, je to neuvěřitelné,“ lebedil si Kania.

O víkendu čeká na blanenské fotbalisty druhý domácí zápas sezony a znovu půjde o divácky atraktivní souboj. V neděli ve čtvrt na jedenáct dopoledne přijede na jižní Moravu druhý tým tabulky Viktoria Žižkov.