Duchovní otec motta je Matt LostBoyo. Velšan, jenž při pobytu v Trnavě výkony Blanska sledoval, sdílel své pocity s fanouškovským uskupením The Blansko Klobása. „Kdykoli jsme udělali výjezd, Matt pokaždé posílal zprávu, tweet i e-mail s mottem Forza Blansko. My Matta přirozeně následovali a přidávali slogan do každého našeho tweetu nebo facebookového příspěvku,“ popisuje vznik tagu fotbalový nadšenec Ralph Davies.

Filip Král patří mezi největší talenty současného brněnského hokeje.
Blanenský rodák Král místo Přerovu pomáhá Kometě

Klubové oddělení komunikace a PR po dohodě s britskými fanoušky motto převzalo a udělalo z něj oficiální klubový hashtag. „Postup do druhé ligy jsme chtěli spojit s nějakým tagem,“ objasňuje podniknuté kroky mluvčí blanenského klubu Kryštof Severa. „Po dlouhých debatách s kluky z marketingu Danem Kincem a Martinem Chroustem jsme se rozhodli převzít motto, které blanenský fotbalový fanda už dobře zná,“ dodává.

Tag #ForzaBlansko tak mohou fanoušci klubu sledovat na sociálních sítích a zároveň se díky němu spojovat. „Klub je pomocí tagu propagován v mnoha oblastech médií a marketingu. Jsme rádi, že si jej zamilovali i další fanoušci a dokonce je to motto fanklubu Blanska. Jsme hrdí, že se tak rozšířilo,“ přidává další pohled Davies. „Také jsem si jist, že Matt, který teď pracuje ve španělské Malaze, musí být šťastný, když v klubu hraje svým způsobem důležitou roli,“ uzavírá další Velšan, který podporuje Blansko už mnoho let.

RUBRIKA NA WEBU

Zapojení britských fandů v Blansku má od nové sezony i další přesah. Na klubovém webu se objevuje rubrika The Klobása view, ve které sdružení The Blansko Klobása shrnuje své pocity z uplynulých týdnů a hodnotí výkony blanenských fotbalistů. „Na jaře se v Blanenském deníku objevil rozhovor s Ralphem Daviesem a strhlo to velkou vlnu popularity. Tak jsme se rozhodli dát Ralphovi prostor i u nás na webu. Jsme nesmírně rádi, že nás s kamarády podporují, a věříme, že je co nejdříve uslyšíme také u nás na stadionu,“ říká mluvčí Severa.

Právě Blansko v posledních týdnech silně doplácí na vládní opatření proti šíření koronavirové nákazy, neboť právě jeho fanoušci se stali fenoménem Moravskoslezské fotbalové ligy a stále ještě neměli možnost se naplno ukázat ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Blanenský obránce Marián Štrbák (vpravo) svádí souboj o míč s hráčem Táborska.
Blansko v pauze zrušilo přípravný zápas kvůli penězům za testy na koronavirus

A kdy jejich příležitost přijde, zůstává stále nejasné. Jisté aspoň je, že další utkání čeká Blansko už nadcházející pátek v Jihlavě a 25. listopadu se představí doma s Hradem Králové, což bude pro blanenské fotbalisty premiéra před televizními kamerami. Podzim zakončí svěřenci trenéra Oldřicha Machaly 5. prosince na hřišti Vyšehradu.

REDAKCE