Blanenští prokazují, že nebudou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE žádným otloukánkem, a to ukázalo i v posledních dvou zápasech. Nejprve Blansko stylově porazilo Jihlavu, která doma musela snést porážku 1:4. Tři body z Vysočiny měli blanenští fotbalisté potvrdit proti Hradci Králové, ale byť herně nepropadli, tak dobře rozehraný zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Což po utkání mrzelo i brankáře domácích Pavla Halousku. „Bohužel, na konci jsme zbytečně něco vymýšleli a soupeř měl kvalitu na to, aby skóre na poslední chvíli otočil. Zápas jsme si prohráli sami,“ rozpovídala se jednička Blanenských.

Byť Chrudim nepatří mezi favority F:NL, tak letos ukazuje, že nebude jednoduchým soupeřem pro nikoho v soutěži. Chrudimští to jasně ukázalo v devátém kole proti Dukle Praha, kterou dokázali porazit 2:0 na její půdě a přivést z Prahy cenné tři body. To je také řadí na průběžné šesté místo. „Čeká nás těžký zápas jako každý jiný ale věřím že to zvládneme. Klíčové k bodům bude pořád pokračovat ve stylu naší hry a vyvarovat se chyb,“ vyhlíží duel s Chrudimí Lukáš Kania.

Blansko by v Chrudimi rádo potvrdilo zlepšenou formu po reprezentační pauze. V Jihlavě dokázalo plně bodovat, doma s Hradcem přišlo o výhru a bodový zisk v závěrečných minutách. „Bude důležité navázat na výkony, které jsme předvedli v Jihlavě a do 80. minuty také doma proti Hradci. Tyto zápasy byly z naší strany odmakané ze všech sil, takže jak jsem řekl, na výkony proti takovým soupeřům musíme navázat proti dalším soupeřům i ve zbývajících zápasech,“

Blansko potkalo Chrudim už v přípravě na sezónu. Konkrétně na přípravném turnaji v Počátkách, který Blansko vyhrálo. Tehdy svěřenci Oldřicha Machaly nezaváhali a slavili výhru 4:2. Jak tomu bude v lize ukáže sobotní duel, jehož start je plánován na 13:30.

KRYŠTOF SEVERA