Nejlepším střelcem blanenského týmu je Filip Žák, který se sice trefil naposledy v podzimní části soutěže, ale Jihomoravané na jaře nenacházejí produktivního útočníka. „Na góly se strašně nadřeme,“ hlesl Žák a pokračoval: „Nějaké šance jsme měli, ale spíš jen náznaky. Když se naskytne situace, kterou máme dohrát jednoduše, zbytečně si ji komplikujeme. Navíc nám chybí víc důrazu ve vápně.“

Proti Jihlavě se vedle Žáka vystřídali na hrotu útoku Tomáš Machálek a následně Claude Lhotecký. „Začínali jsme s Machecem s jasným úkolem, který se nám až tak úplně nedařilo plnit. Na druhou půlku tam šel Claude, který měl přinést trochu víc důrazu a rychlosti, ale ani to se úplně nepovedlo,“ líčil Žák.

Poprvé se v utkání prosadili jihlavští fotbalisté, které do vedení poslal v patnácté minutě Filip Vedral. Ve 42. minutě vyrovnal obránce Martin Sedlo. „Byl tam pak zákrok na Adriána Kopičára (ve 46. minutě spadl po souboji s Vojtěchem Křišťálem – pozn. red.), který byl z mého pohledu jasně penaltový. Naštěstí se nám díky Sedlovi podařilo srovnat. V kabině jsme si řekli, že to urveme to,“ hlásil Žák.

O ztrátě tří bodů blanenského týmu rozhodl až závěr utkání. Po tlaku ve vápně před domácí brankou zasáhl v 84. minutě vysokou nohou Ondřej Sukup do hlavy Vedrala a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Nařízenou penaltu proměnil Lukáš Červ.

Po rychlém výpadu do rozhozené obrany pojistil výhru jihlavský Křišťál. „Zápas jsme měli minimálně zremizovat. Bohužel jsme ho ztratili nedisciplinovaností a špatným řešením situace, při níž Sukup šel do zákroku, který si ve vlastním vápně nemůže zkušený hráč dovolit,“ pravil blanenský kouč Martin Pulpit.

Před třetí brankou jihlavského celku nastal další podezřelý moment, když ve vápně byl zastaven domácí záložník Robert Bartolomeu. „Pravděpodobně jsme měli kopat penaltu i my, která odpískána nebyla. Myslím si ale, že to teď bude takovým osudem Blanska,“ řekl Pulpit.

close Blanenští fotbalisté prohráli ve 20. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na domácím hřišti s Jihlavou 1:3. info Zdroj: FK Blansko/Jiří Havel Nejezchleb zoom_in Blanenští fotbaloví příznivci dorazili na utkání s Jihlavou aspoň za plot areálu a dali najevo svůj názor.

Pozitivem pro jeho tým je i přes avizovaný konec Blanska ve druhé lize aspoň podpora fanoušků, kteří přihlíželi utkání přes plot sportovního areálu. „Klobouk dolů, že i přesto, co se tady děje, chodí v takovém počtu,“ dodal Žák.

Blansko je v tabulce na jedenácté příčce. Další duel ho čeká proti vedoucímu Hradci Králové.

KRYŠTOF SEVERA

Blansko - Jihlava 1:3 (1:1)
Branky: 42. Sedlo – 16. Vedral, 86. Červ (pen.), 90. Křišťál.
Rozhodčí: Denev – Dobrovolný, Vejtasa.
Žluté karty:   49. Kopičár, 52. Helebrand, 64. Sukup, 74. Bartolomeu – 44. T. Vlček, 60. Pojezný, 90+3. Chocholatý.
Červená karta: 84. Sukup (Blansko).
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:5.
Střely mimo: 7:2.
Rohy: 5:1.
Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Ngoma (80. Vasiljev), Kopičár, R. Buchta (C), Vlachovský (69. Bartolomeu) – Žák (80. Koraksić), T. Machálek (46. Lhotecký).
Vysočina Jihlava: Lancman – Křišťál, Pojezný, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (78. Chocholatý) – Ritter (78. Ševčík) – Vedral (90+1. Tureček), Klobása (66. Patrák).