Do rozhodujícího momentu utkání se zapojily tři blanenské posily. Útočník Jakub Šašinka poslal dlouhou přihrávku na záložníka Lukáše Kaniu, který z levé strany směřoval míč na penaltu k Vasiljevovi. Jeho tečovaná střela zapadla k tyči. „Těsně přede mnou balon ještě skočil, ale jsem rád, že spadl tam, kam spadl. Byl to krásný pocit,“ culil se autor branky.

Přitom pražská Dukla od začátku duelu udávala tempo hry, ovšem Karsten Ayong a dvakrát Lukáš Buchvaldek proti blanenskému brankáři Pavlu Halouskovi neuspěli.

Ačkoliv Blansko soupeře aktivně napadalo, vyloženou gólovou příležitost si nevytvořilo. Ránu Vasiljeva zblokovala obrana Dukly. „Škoda prvního poločasu, kdy jsme hrozili z brejků, ale nedokázali je využít,“ pravil blanenský kouč Oldřich Machala.

Jeho svěřenci se ve druhé půli pokusili ještě o navýšení skóre, ovšem Martin Holek, Marián Štrbák ani Filip Žák brankáře Filipa Radu nepřekonali.

V závěru měla Dukla šance na srovnání, ale domácí obrana Blanska těsné vítězství udržela. „Ke konci jsem měl až slzy v očích a jen doufal, že zápas úspěšně dohrajeme,“ dodal Vasiljev.

Blanenští fotbalisté v utkání nakonec vystřelili na branku pětkrát, hosté dvakrát. I proto Machalovi svěřenci poprvé ve druhé lize zvítězili a po třech odehraných zápasech mají čtyři body. Ve třetím kole se odehrála zatím tři utkání, Blansko se v neúplné tabulce nachází na sedmém místě.

Pátečnímu duelu přihlíželo dvanáct set diváků.

Blansko - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 50. Vasiljev.
Rozhodčí: Szikszay – Hájek, Horák.
Žluté karty: 17. R. Buchta – 40. Doumbia, 67. Fábry.
Diváci: 1200.
Blansko: Halouska – Ilko, Štrbák (C), R. Buchta, Klusák – Kania, Vasiljev (79. Machalík), Lahodný, Žák (83. Přerovský) – Kopičár – J. Šašinka (60. Martin Holek).
Dukla Praha: F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček (63. Hadaščok), Kozma (C), Doumbia, Kovaľ (56. Krunert), Buchvaldek (76. Seung Bin), Jakab (56. Ullman) – Ayong (63. Fábry).

KRYŠTOF SEVERA