První půle se odehrávala více na polovině Blanska. Domácí jasně předváděli svou kvalitu a Blansko v čele s brankářem Pavlem Halouskou muselo být na pozoru. „Bylo nám jasné, že nás čeká velice těžký zápas. Hráli jsme na půdě lídra tabulky, který je krůček od postupu. Myslím, že jsme se k tomu postavili dobře, byli tam pasáže, kdy jsme se dokázali domácím minimálně vyrovnat,“ hodnotil zápas blanenský záložník Adrián Kopičár.

Blansko za první poločas dokázalo udržet nejlepší ofenzivu druhé ligy na uzdě a zároveň si dokázalo samo vytvořit nějaké náznaky příležitostí, bohužel pro příznivce Moravanů si žádná z nich nenašla cestu k nebezpečnému zakončení. „Škoda, že jsme se nedostali do více šancí. Při troše štěstí jsme mohli mít tři body, takhle nemáme ani jeden,“ pokračoval Kopičár.

Jiří Mika zastával v Blansku pozici sportovního manažera.
Manažer Mika: Blansko by bez problémů hrálo druhou ligu, předseda nemá zájem

Hradečtí ve druhé půli přidali na tempu, ale obrana Blanska až na výjimky dokázala ofenzivní hráče Hradce krotit. „Nemyslím si, že jsme do zápasu šli se záměrem bránit. Musíme však respektovat soupeře. Ten nějaké šance měl, ale až na pár výjimek si myslím, že jsme hráli opravdu dobře,“ rozmluvil se po utkání blanenský středopolař

Rozhodující moment duelu přišel v 76. minutě, kdy obránce Jakub Černín skluzem obral o míč hradeckého kapitána Adama Vlkanovu a rozhodčí Proske nařídil spornou penaltu pro Hradec. „Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Já jsem viděl, že Čerňa trefil míč a nepovažoval jsem to za penaltový zákrok. Byl jsem u toho celkem blízko, ale rozhodčí byl blíž a vyhodnotil to jako penaltu,“ okomentoval Kopičár klíčový okamžik zápasu.

Blansko čelilo pokutovému kopu i v minulém druholigovém utkání, kdy Jihomoravané podlehli Jihlavě 1:3. Páteční porážka 0:1 s Hradcem Králové a ostatní výsledky soutěže posunuly Jihomoravany na dvanáctou a zároveň první sestupovou pozici.

Hradec Králové - Blansko 1:0 (0:0)
Branky: 78. Dvořák (PK).
Rozhodčí: Proske – Hock, Mojžíš.
ŽK: 73. Vučić, 90+1. Leibl – 34. Kopičár.
Hradec Králové: Reichl – Čech (46. Vučić), Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (61. Soukeník) – Prekop (61. Král), Dvořák, Vlkanova (79. Kateřiňák) – Vašulín.
Blansko: Halouska – Sedlo, Aggoun, Černín, Klusák – Kopičár, Koraksić (66. Lhotecký), Vasiljev, Buchta (80. Kepl) – Ngoma (66. Vlachovský), Žák.

KRYŠTOF SEVERA