Blansko se muselo v Třinci obejít bez kouče Martina Pulpita, který po čtyřech žlutých kartách sledoval utkání z tribuny. „Pro nás to problém nebyl. Trenér byl sice na tribuně, ale byl slyšet i tam,“ prohlásil blanenský kapitán Radek Buchta.

První velkou šanci v utkání v Třinci spálil po devíti minutách domácí Matěj Hýbl, který po povedeném obranném zákroku brankáře Františka Chmiela minul poloodkrytou branku soupeře.

Mrzet jej to však nemuselo. Po dvaceti minutách hry se skácel k zemi na levé straně jeden z domácích hráčů a kopal se volný kop. Ten zahrál Tomáš Weber, míč se stáčel na bližší tyč, kde jej nešťastně zasáhl kapitán hostí Buchta a poslal jej mimo dosah brankáře Chmiela.

Trenér Martin Pulpit.
Trenér Pulpit pyká za čtyři žluté karty. Dostal jsem tři, asi se mě bojí, říká

„Gól beru na sebe. Byla to moje nešťastná teč na první tyči. Standardní situaci předcházel vymyšlený faul, což je bohužel standard posledních zápasů. Těžko se bojuje s větrnými mlýny,“ pokračoval v hodnocení Buchta.

Blansko navíc o čtvrt hodinu později dostalo druhý gól, když po nedorozumění obrany pálil volný Bronislav Stáňa a přesnou ranou nedal šanci hostujícímu brankáři zasáhnout.

Poločas tak ovládl Třinec výsledkem 2:0. „První poločas jsme nehráli dobře a opět zafungovaly faktory, které se poslední zápasy promítají, tak jejich vedení 2:0 bylo zasloužené,“ podotkl blanenský útočník Filip Žák.

Druhá půle přinesla několik střídání na obou stranách. Blansko se snažilo zvýšit útočnou aktivitu nasazením Tomáše Kepla s Markem Machem, ale k přímému ohrožení branky se jihomoravský celek nedostal.

Fotbalista Přemysl Kovář je ústřední postavou mistrovských oslav.
Se Slavií má už čtvrtý titul. Jsme jedna rodina, s Tvrdíkem si tykám, říká Kovář

Premiéru v dospělém fotbale si navíc v závěrečných dvaceti minutách odbyl i blanenský mladík Štěpán Alexa. „Štěpán je talentovaný hráč, znám ho už jako žáka ze Zbrojovky a jestli bude makat, má velké předpoklady. Nebojí se hrát a hru oživil. Byl jedním z mála pozitiv utkání s Třincem,“ řekl na adresu svého spoluhráče Buchta.

V nastaveném čase mohl ještě kosmeticky upravit skóre Žák, ale jeho ránu z přímého kopu vyrazil brankář Jiří Adamuška a Blansko tak podlehlo Třinci 0:2 a po administrativním nepřihlášení druhé ligy sestupuje i sportovní cestou.

Třinec - Blansko 2:0 (2:0)
Branky: 21. R. Buchta (vlastní gól), 35. Stáňa.
Rozhodčí: Hocek – Hurych, Mikeska.
Diváci: 50.
Žluté karty: 61. Javůrek, 71. Janoščín – 75. Helebrand, 83. Klusák.
Třinec: Adamuška – Omasta, Foltyn, Bedecs (C), Janoščín, Hýbl – Stáňa (75. Celba), R. Vaněk I. (90. Nieslanik), Weber (90. Gáč), Javůrek (65. Cienciala) – Samiec.
Blansko: Chmiel – Sukup, Černín, Helebrand, Klusák – R. Buchta (C) (46. Mach), Feik (73. Alexa), Lhotecký (64. Sedlo), Vasiljev (46. Kepl), Bartolomeu (64. Ilko) – Žák.

KRYŠTOF SEVERA