Na soupisce Blanska před startem nové sezony figurovali dva útočníci, kteří ovšem v současné době mají zdravotní problémy. Bolesti zad souží Martina Holka a proti Prostějovu se po devíti minutách na hřišti zranil Štefan Holiš, který na podzim do zápasu pravděpodobně už nezasáhne. „Nechci všechno házet na to, že nemáme hráče, ale postrádáme dva útočníky, a to je problém. Navíc je zraněný i Haris Harba a Filip Žák také nehrál, oba jsou góloví. Musíme se dát dohromady,“ pravil Machala.

Jeho svěřenci odehráli v pátek v reprezentační pauze přípravné utkání s Třincem, kterému podlehli 0:1. „Šlo o vyrovnaný zápas, ale když nedáme góly, vymstí se nám to. Proti tak kvalitnímu soupeři musíme prostě šance proměňovat,“ zdůraznil Machala.

V duelu proti Třinci se v blanenském dresu představila nová posila. Do jihomoravského celku přišel na půlroční hostování forvard Jakub Šašinka, kmenový hráč Baníku Ostrava. „Zápas jsem hrál po opravdu dlouhé době a bylo to pro mě těžké. Největší problém je u mě zatím kondice,“ upozornil čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Jakub Šašinka
Narozen: 2. října 1995
Post: útočník
Výška: 194 centimetrů
Váha: 93 kilogramů
Současný klub: Blansko
Předchozí kluby: Ostrava, Poprad, Karviná, Příbram
Statistiky v 1. české lize:58 startů (2092 minut), 3 branky a 4 asistence
Debut: 13. září 2014, Ostrava – Mladá Boleslav 1:0

Ten v jarní části první ligy nastupoval v Příbrami. Tam však odehrál pouze osmadvacet minut ve dvou zápasech a branku nevstřelil. „Po koronavirové pauze jsem trénoval ještě v Příbrami, pak jsme se ale nedomluvili a angažmá ukončili. Teď potřebuji hlavně herní vytížení, abych se do toho zase trochu dostal,“ řekl Šašinka.

Útočník se 194 centimetry vstřelil poslední ligovou branku 11. listopadu 2018, když za Baník Ostrava snižoval proti Opavě na 1:2. „Je to vysoký hráč, pomůže nám v soubojích a při obranných i útočných standardkách. Potřebuje ale ještě potrénovat, kondičně na tom opravdu není moc dobře,“ přiblížil Machala a dodal: „Chceme sice hrát kombinačně, ale můžeme si na něj pomoct vysokým balonem.“

Šašinka si může odbýt premiéru ve druhé lize už v pátek, kdy Blansko od pěti hodin odpoledne přivítá na domácím hřišti v Mlýnské ulici pražskou Duklu. „Ještě jsem ji nehrál a moc nevím, co od ní čekat. Viděl jsem pár druholigových zápasů a určitě jsou víc soubojové, což mi vůbec nevadí a může mi to právě vyhovovat,“ líčil hráč s osmapadesáti prvoligovými starty.

Proti hlavnímu aspirantovi na postup mezi elitu nastoupí i zkušený blanenský obránce Ondřej Sukup, který po zranění odehrál proti Třinci šedesát minut. S mužstvem začínají opět trénovat i Radek Buchta a Žák. „Absencí teď máme moc a je důležité, aby se zranění kluci dali co nejdřív dohromady. To je alfa a omega. Celý klub na tom pracuje, máme ještě čas do pátku,“ zopakoval Machala.