Blansko se muselo v zápase s Prostějovem obejít bez zraněného Sukupa, ale absence klíčového beka nebyla na týmu Oldřicha Machaly takřka vůbec znát. Blansko působilo na hřišti Prostějova sebevědomě a málem hned ve čtvrté minutě slavilo první gól. Lahodného pokus však těsně minul branku domácích. Po devíti minutách se však nováčkovi druhé ligy začala komplikovat situace.

Z utkání musel odstoupit Štefan Holiš, který se zranil v souboji s Alešem Schusterem. Největší gólovou šanci první půle mělo Blansko v závěru, kdy centr Kopičára našel neomylně hlavu Lukáše Lahodného, jehož přesnou ránu zastavil Mucha v bráně Prostějova.

Prostějov ožil až ve druhé půli, kdy se dokonce dočkal i branky, tu však pro faul na brankáře Halousku sudí Dubravský nemohl uznat. Další velká šance přišla v 67. minutě, kdy se do brejku dostal Píchal, naštěstí pro Blansko trefil jen boční síť blanenské branky. Dít věci se začaly v závěru. Nejprve se v 84. minutě nechal vyloučit Harba, který v potyčce s Matouškem neudržel nervy na uzdě a srazil jej na zem.

O tři minuty později zahrál Aleš Schuster ve vápně rukou a rozhodčí Dubravský ukázal na penaltový puntík. K exekuci pokutového kopu se postavil Adrián Kopičár, prokázal své kvality a poslal Blansko do vedení. To vydrželo pouhých sedm minut, neboť ve čtvrté minutě nastavení neuhlídala defenziva Blanska nabíhajícího Machynka, a ten v poslední minutě utkání srovnal stav na 1:1.

Prostějov - Blansko 1:1 (0:0)
Branky: 90+4. Machynek - 87. Kopičár (pen).
Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Dohnálek.
Žluté karty: 43. Kopřiva, 53. Píchal, 57. Bialek, 58. Zapletal – 34. Šustr, 55. R. Buchta, 65. Lahodný, 70. Žák.
Červená karta: 84. Harba (Blansko).
Blansko: Halouska – Helebrand, R. Buchta, Štrbák (C), Šustr – Kopičár, Žák, Harba, Lahodný, Vasiljev (73. Klusák) – Holiš (9. Kania, 90. Huška).
Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bialek, Schuster (C), Sečkář (73. Jurásek) – Šteigl (46. Matoušek), Kopřiva (81. Langer), Omale (46. Spáčil), Zapletal – Zikl, Píchal (89. Machynek).

KRYŠTOF SEVERA