Třiadvacetiletý fotbalista na jaře nastupoval ve druholigových Vítkovicích, kde odehrál deset utkání. „Když jsem se přišel zpět do Opavy, zastihl nás Covid-19 a museli jsme do karantény. Po návratu na hřiště mi sdělili, že se do základu nevejdu a jelikož jsem mladý hráč, je pro mě lepší hostování. Po krátké debatě jsme se dohodli s Blanskem,“ přiblížil Helebrand.

Ten zaznamenal zaznamenal patnáct prvoligových startů a v nich jeden gól v dresu Opavy. „Blansko je momentálně dobře vnímáno. Mají tu dobrý tým. Když jsem byl ještě ve Vítkovicích, tak jsme s nimi hráli přátelský duel a vím o jejich síle, nešel jsem úplně do neznáma,“ podotkl Helebrand.

Loni se v týmu Vítkovic potkal i s nedávnou blanenskou posilou Lukášem Kaniou, jenž v jihomoravském celku hostuje z Baníku Ostrava. „Znám nejen Lukáše, ale také spoustu kluků aspoň od vidění," pravila nová tvář v Blansku.

A jak vidí Helebrand premiérovou sezonu Blanska ve druhé lize? „Výsledky měli kluci výborné, příprava hodně napoví, ale liga je o něčem jiném. Bude hodně záležet na tom, jak to vezmeme jako celý tým a klub a jak zvládneme hned první zápasy. Věřím, že to bude dobré,“ přál si Helebrand.

KRYŠTOF SEVERA