Domácí se v prvním poločase tlačili do jedné šance za druhou, svou aktivitu ale v gól nepřeměnili. „Chtěli jsme pokračovat v agresivitě jako v předchozím zápase a nechtěli jsme nechat soupeře rozehrávat. Žižkov nás ale kombinačně přehrával,“ řekl blanenský záložník Lukáš Lahodný.

Přestože hosté nevstoupili do zápasu ideálně, ve 39. minutě se prosadil blanenský křídelník Kablan Davy Ngoma. Jeho branka jako by jihomoravský celek nastartovala a ve druhém poločase pravidelně ohrožoval domácího brankáře.

Zlom druhé půle přišel po 75. minutě, kdy Žižkov výrazně zaměstnával brankáře Pavla Halousku. Tomu pomohl i Tomáš Vasiljev, jenž na brankové čáře odvrátil hlavičku Igora Súkenníka. „Žižkov poslal do hry vysokého Huška a hodně zjednodušil hru. Nakopávané míče mířily primárně na něj a z toho pramenil i rozhodující moment druhé půle,“ poznamenal Lahodný.

Klíčový okamžik druhého poločasu nastal v 88. minutě, kdy žižkovský Augusto Batioja převzal míč, svedl ve vápně souboj s Martinem Sedlem a po pádu domácího hráče odpískal sudí pokutový kop. „Jeden dlouhý míč propadl do vápna, Martin svedl souboj tělo na tělo, útočník se na něj natlačil, spadl a rozhodčí to vyhodnotil jako penaltu,“ líčil Lahodný.

Z pokutového kopu na 1:1 vyrovnal Súkenník, Blansko dovezlo ze Žižkova bod. „Žižkov má kvalitní tým se spoustou zkušených hráčů a proti nám předvedl dobrý výkon. Bod musíme brát, přestože tři byly blízko,“ hlesl Lahodný.

V tabulce jsou Jihomoravané jedenáctí, tedy stále blízko sestupu. V dubnu je čeká ještě pět duelů. Další odehrají ve středu doma s Vlašimí.

Viktoria Žižkov - Blansko 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 89. Súkenník (pen.) – 39. Ngoma. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Bureš. ŽK: 86. Řezáč – 88. Helebrand, 90+1. Černín.
Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Urbanec (46. Řezáč), Prebsl (78. Hušek), Pudil, Muleme – Súkenník (C), Sixta – Bazal (65. Auer), Batioja, Nabijev (54. Ahamada) – Mashike Sukisa.
Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (C) (46. Lahodný), Kopičár – Vlachovský (60. Bartolomeu), Žák (75. Černín), Ngoma (90+4. Koraksić) – T. Machálek (46. Vasiljev).

KRYŠTOF SEVERA