Úvodní část střetnutí nepřinesla příliš pěknou fotbalovou podívanou. Mírně víc ze hry však mělo domácí Blansko, které několika brejky ohrozilo branku hostí. „Řekli jsme si, že oproti předchozím modelovým zápasům v přípravě chceme zlepšit hlavně defenzivní fázi. To se nám povedlo, protože jsme je do ničeho nepustili,“ uvedl Ondřej Sukup, který do utkání naskočil s kapitánskou páskou.

Po bezgólové první půli se začali hráči aktivněji prosazovat a brankáři měli víc práce. „Musíme se malinko zklidnit ve finální fázi, abychom byli nebezpeční před soupeřovou brankou,“ pokračoval zadák Sukup.

Branky začaly padat až v závěrečných pětadvaceti minutách. Nejprve se po standardní situaci prosadil hostující Bialek. Na jeho akci odpověděl o chvíli později Jakub Černín, který se trefil taktéž po standardní situaci a dal utkání skóre 1:1. „Celkově jsem s generálkou spokojen,“ dodal Sukup.

Blansko – Prostějov 1:1 (0:0)
Branky: Černín – Bialek.
Sestava Blanska – 1. poločas: Halouska – Sukup (C), Helebrand, Aggoun, Sedlo – Lahodný, Kopičár – Davy, Vasiljev, Bartolomeu – Machálek. 2. poločas: Halouska – Sukup, Helebrand (Černín), Aggoun, Sedlo – Davy (Kepl), Kopičár, Lahodný (Buchta), Bartolomeu (Vlachovský) – Žák – Lhotecký.