Do jarního pokračování divize si tak Blanenští přinesou neskutečnou sérii patnácti výher v řadě. „Kdyby mně někdo před soutěží řekl, že je něco takového možné a budeme mít 45 bodů, myslel bych si že není normální. A přece se to stalo! Je to jako krásný sen,“ přiznal trenér Tomáš Kolouch.

Z posledního zápasu se stala hra kočky s myší. Přitom měl Kolouch určité obavy, protože do Velké Bíteše se z jeho týmu nedávno přesunuli čtyři kvalitní fotbalisté - Bárta, Kratochvíl, Kuldan a Sodomka. „Zápas určitě bude mít veliký náboj, který bych přirovnal k derby. A ta bývají nevyzpytatelná,“ upozorňoval blanenský lodivod před výkopem.

Úvod utkání potvrdil, že si nedělal alibi. Hosté začali odvážně a v prvních deseti minutách si vynutili několik standardních situací. Minimálně ze dvou akcí mohli při důraznější koncovce zkomplikovat domácím život. V jedenácté minutě ale po vlastním rohovém kopu ztratili Bítešští míč, přišel rychlý brejk Blanska s přesnou koncovkou Jiřího Tulaydana. Za další minutu se tentýž hráč trefil podruhé a v patnácté minutě proměnil David Bednář penaltu po zbytečném faulu jednoho z hostujících obránců. A Velká Bíteš odešla ze hřiště…

„Připomnělo mně to zápas Plzně s Realem, kdy na začátku Plzeň také něco měla, ale pak jim Real ukázal, jak se věci mají. Blansko hrálo opravdu výborně, má to hlavu a patu, náběhy ze strany, výměny. Strašně těžko se proti tomu hraje. Ale stejně mě mrzí, jak jsme k tomu přistoupili. Že jsme v podstatě rezignovali. I my starší. Nenašli jsme v sobě takovou tu sílu, že když se nedaří, tak je třeba o to víc zabojovat. My jsme to naopak domácím sami ulehčili, takže to místy byla jejich exhibice,“ konstatoval jeden z „blanenského“ kvarteta v bítešském dresu a kapitán Spartaku Vítězslav Bárta.
Do domácí branky se po třech kolech vrátil Martin Doležal a do stoperské dvojice Jiří Huška. Po pomalejším úvodu se tým rozjel jako dobře namazaný stroj. „Byla radost se na to dívat. Kluci o sobě na hřišti vědí, výborně jsme to rozběhávali dopředu. A jako trenéra mě samozřejmě těší, že to, co děláme v tréninku, opravdu na hřišti bylo vidět. Vyprazdňuje se marodka. Až je mně trochu líto, že sezona končí…,“ usmíval se Kolouch.

Hosté z Bíteše zakončili podzim na osmé příčce tabulky se dvaadvaceti body. Z výprasku v Blansku byli samozřejmě hodně smutní. „Nějak vyloženě prestižně, jako, že bychom chtěli někomu něco dokazovat, jsme zápas určitě nebrali. Ale výjimečný pro nás byl a těšili jsme se na něj. Věděli jsme, že vydolovat nějaké body bude ohromně těžké, ale chtěli jsme se prezentovat sympatickým fotbalem, být aktivní, nejen odkopávat balony. Bohužel vydrželo nám to jen deset minut. Pak si domácí dělali na hřišti, co chtěli, a ukázali nám jak se hraje fotbal,“ dodal zklamaný Bárta.

FK Blansko – FC Spartak Velká Bíteš 9:0

Poločas: 5:0. Branky: 11. a 12. Tulaydan, 15. (pen.) a 28. Bednář, 22. D. Šmerda, 48. Minx, 54. a 61. Traore, 75. Chloupek. Rozhodčí: Volek – P. Hanák, Hovorka. DS: Hulcký. ŽK: Merdita (VB). Diváků: 502.

Blansko: Doležal – Feik (67. Šplíchal), Mezlík, Huška, Minx - Traore, Paděra, Bednář, Buchta, Šmerda (67. Chloupek) - Tulaydan (73. Dvořák). Trenér: Tomáš Kolouch.

Velká Bíteš: Matiášek - Knos, Bárta, Mrňa, Kopáček (56. Těšík) - Merdita, Kratochvíl, Kuldan, Novotný - Juříček, Pořízek (53. Burian). Trenér: Jiří Mika.

Ve 14. kole divize D zvítězili fotbalisté Blanska (červené dresy) v Nových Sadech vysoko 7:0.
Počtrnácté bez ztráty bodu. Blanenští fotbalisté rozdrtili Nové Sady vysoko 7:0