Začátek zápasu nenasvědčoval tomu, že oba týmy dělí v tabulce patnáct příček. Domácí umí využívat menších rozměrů hřiště k posílání dlouhých centrů na dva vysoké útočníky. A této taktice vyhovoval i kluzký povrch trávníku.

Přetahovanou ukončila až vedoucí branka Mohameda Traoreho ve 22. minutě, a když během deseti minut přidal další dva zásahy do černého David Bednář, domácí nadšení viditelně opadlo. „Vstup do zápasu pro nás opravdu jednoduchý nebyl. Domácí byli hodně nebezpeční. Nic nevymýšleli a nakopávali balóny na dva své dlouhány a museli jsme si také pohlídat střelbu z dálky a ze středních vzdáleností. Kluky musím pochválit, zvládli to dobře. Hráli jsme kombinačně po zemi s dobrým pohybem. Dvěma brankami jsme soupeře uzemnili. Neříkám, že pak jsme to jen dohrávali, ale měli jsme zápas pod kontrolou. Mohlo to skončit ještě vyšším rozdílem. Byly tam nastřelené tyčky a další šance,“ chválil Kolouch výsledek i výkon svých svěřenců.

FK Nové Sady – FK Blansko 0:7
Poločas: 0:2. Branky: 22. Traore, 28. a 33. Bednář, 40. Minx, 43. Feik, 48. a 58. Paděra. Rozhodčí: Kneisl – Šimoník, Zapletal. DS: Kundelius. Bez ŽK. Diváků: 92.
Blansko: Nešetřil – Feik, Šplíchal, Mezlík, Minx – Buchta, Traore (62. Dvořák), Paděra, Bednář (62. Chloupek), Šmerda – Tulaydan (79. Souček). Trenér: Tomáš Kolouch.

Do přestávky přidali další góly Jan Minx a Tomáš Feik. Po ní už jen vylepšil skóre dvakrát Ondřej Paděra.

S mimořádně vydařeným podzimem se mužstvo rozloučí netradičně v neděli domácím zápasem s Velkou Bíteší. Hrát se bude od čtrnácti hodin a Blanenští jistě budou chtít na vítěznou šňůru návléct i poslední, patnáctý korálek. „V každém utkání jsme favority, takže pokud jsem hráče vždycky upozorňoval, že musíme jít do každého zápasu s maximální pozorností, tak teď to platí dvojnásob. V Bíteši je několik hráčů, kteří byli ještě nedávno u nás v Blansku – Bárta, Kratochvíl, Kuldan, Sodomka. Zápas určitě bude mít veliký náboj, který bych přirovnal k derby. A ta bývají nevyzpytatelná. Stejně jako je Bíteš, jako taková. Podává sice střídavé výkony, ale dokázala porazit Lanžhot nebo remizovat s Rosicemi. Na nás se určitě bude chtít vytáhnout,“ upozornil blanenský kouč.

Jeho tým bude určitě přezimovat v čele tabulky, otázkou je už jen, jaký náskok si přinese do jarní části soutěže.