Před týdnem ve Ždáru nad Sázavou šlo dokonce o střetnutí druhého celku s prvním. Na domácím trávníku teď Blanenští jasně přehráli pátý Ždírec nad Doubravou a v soutěži pokračují bez ztráty bodu.

Hosté nastoupili s evidentní snahou o perfektní defenzívu a pokusy vyrážet z ní k nebezpečným brejkům. K nim se za celý zápas v podstatě nedostali, ale první část jejich plánu jim vycházela vlastně celý první poločas. Inkasovali jen jednou. „Bylo vidět, že hosté přijeli jen bránit. Na to jsme byli připravení, bohužel my jsme jim to v prvním poločase dost usnadňovali. Měli jsme špatnou finální fázi útoků. Buď to byly nepřesné přihrávky, nebo jsme vpředu byli v málo lidech. Ve druhé polovině jsme rychle dali druhý gól, z pohledu hostů určitě hodně laciný, uklidnili jsme se a směrem dopředu se naše hra výrazně zlepšila,“ komentoval průběh utkání blanenský kouč Tomáš Kolouch.

Blanensko chce prodloužit vítězné tažení Superligou malého fotbalu na hřišti nováčka
Blanensko chce prodloužit vítězné tažení Superligou malého fotbalu v Plzni

Pro hosty nešťastná, spíš polovlastní branka, přišla moc brzy po zahájení druhého poločasu. Brankář Aleš Bílek si nerozuměl s jedním z obránců a Martin Sedlo mohl nepodařenou malou domů pohodlně dorážet do prakticky prázdné branky.

Pak už to měli hosté výrazně těžké a favorit dokráčel v vysokému vítězství. „Výsledek je jednoznačný a myslím si, že v takových tendencích zápas i probíhal. Domácí mají velice kvalitní mužstvo, mám tím na mysli především velké individuality v jednotlivých řadách. Pro mě je to trochu uměle vytvořené. Já mám raději koncepční práci, jakou jdeme u nás, kde už druhým rokem pracujeme s velmi mladými hráči a máme věkový průměr těsně nad dvacet. Loni jsme s Blanskem sehráli dva vyrovnané zápasy, u nich jsme remizovali, u nás jsme vyhráli. Z těch kluků jsem tam neviděl ani jednoho. Ale budiž Blansko, jde jinou cestou. Takže jeho vítězství beru jako zasloužené a mohlo být i vyšší. Pro naše mladíčky to byla další dobrá zkušenost, podobná těm, které sbírali v MOL cup s třetiligovými a druholigovými soupeři. Určitě si z toho vyvodíme nějaké závěry a může nás to jen posunout zase o kousek dál,“ vyhodnotil si zápas trenér Žďírce Martin Slavík.

Domácí lodivod si opět cenil kolektivního výkonu celého mužstva, naproti tomu fanoušci kvitují také střelecké vzkříšení útočníka Mohameda Traoreho. Ten skóroval už ve čtvrtém z pěti posledních zápasů. „Je na něm vidět, že zápas od zápasu jde nahoru, ale nechci to zakřiknout. Dává góly, ale zvedá se i jeho herní projev. Je v pohodě, pokud to tak bude pokračovat, bude to pro mužstvo jen dobře,“ souhlasil s fandy Kolouch.

Podle jeho „rozpisu“ bude tou třetí těžší prověrkou v řadě v neděli Slavoj Polná na jeho hřišti. „Je to soupeř z kategorie jako minulý týden Ždár a teď Ždírec. Polnou sice moc neznám, ale hrát jsem ji viděl. Je fotbalová, kombinační, ale uvidíme, s čím vyrukuje na nás,“ upozornil Kolouch.

FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravou 5:0
Poločas: 1:0. Branky: 27. a 68. Traore, 48. Sedlo, 58. D. Šmerda, 84. Tulaydan. Rozhodčí: Broskevič - Kaloč, Lukašík. DS: Rabušic. ŽK: Paděra – Jiroutek. Klimeš, D. Novotný. Diváků: 568.
Blansko: Doležal - Feik, Huška (73. Šplíchal), Mezlík, Sedlo – Buchta - R. Dvořák (77. Tulaydan), Paděra, Bednář, D. Šmerda (62. Minx) – Traore. Trenér: Tomáš Kolouch.
Ždírec n. D.: Bílek - Mrázek, Fikar, Pelikán, Málek - Klimeš (62. D. Dvořák), Jiroutek, J. Novotný, Najman (78. R. Kolouch) - P. Novotný, M. Slavík ml. (72. Pátek). Trenér: Martin Slavík.