V jednadvacáté minutě se přesnou střelou z dálky k tyčce trefil David Bednář a o deset minut později po dobré akci Luboše Chloupka s Mohamedem Traorem v pokutovém území domácích zblízka zavěsil pod břevno Chloupek.

Vedení Blanska bylo logickým vyústěním jeho úvodního náporu a dobře odehrané celé první půle. „První poločas byl z naší strany lepší, už po pěti minutách jsme mohli vést alespoň 3:0. Měli jsme šance jako hrom. Tulaydan a Chloupek šli sami na branku, Bednář několikrát promáchl v gólové pozici. Bohužel ještě v první půli si Huška poranil koleno a musel střídat. Když pro svalové zranění ve druhém poločase odešel i Sedlo, museli jsme sestavou trochu zamíchat, a na souhře už to bylo znát,“ sdělil trenér Tomáš Kolouch.

Už v základní sestavě měl mezery. Pro povinnosti ve Zbrojovce chyběli brankář Martin Doležal a záložník Radek Buchta. Do branky šel Petr Nešetřil a hned si zapsal první vychytanou nulu. Zaslouženě. „Ve druhém poločase jsme měli nějaké šance na zvýšení náskoku, ale po odstoupení Sedla měl dvě loženky i soupeř. Při nich nás podržel Petr Nešetřil. Jsem rád, že máme nepříjemného soupeře bez úhony za sebou. Domácí udělali pro úspěch všechno, včetně toho, že zápas přesunuli na umělý trávník. Kluci se s povrchem i malými rozměry hřiště vyrovnali. Bez přípravy to není jednoduché,“ přiznal blanenský lodivod.

Slovan Havlíčkův Brod - Blansko 0:2
Poločas: 0:2. Branky: 21. Bednář David, 31. Chloupek Luboš. Rozhodčí: Galář – Hovorka, Paulík. DS. Prokeš. ŽK: Svoboda, Vrzal – Chloupek, Tulaydan, Paděra, Bednář. Diváků: 120.
Blansko: Nešetřil – Feik, Huška, Mezlík (34. Dvořák), Sedlo (72. Souček) – Paděra, Traore, Šmerda, Bednář, Chloupek (62. Urbančok) – Tulaydan. Trenér: Tomáš Kolouch.

Ve dvanáctém kole všichni největší blanenští pronásledovatelé ztráceli. Rosice remizovaly ve Ždírci nad Doubravou 0:0, Žďár nad Sázavou doma se Starou Říší 1:1, Polná dokonce doma podlehla Lanžhotu 0:2.

Náskok Blanska se tak zvýšil na deset bodů. Kolouch připouští, že tak dlouhá série bez ztráty bodu může vést hráče k určitému sebeuspokojení. „Každý soupeř teď chce být ten první, kdo nám urve nějaké body. Proto je třeba udržovat vysokou koncentraci. U starších hráčů s tím většinou není problém, ale třeba teď před Havlíčkovým Brodem jsem u některých mladších cítil jakousi uvolněnou atmosféru. To jsem musel trochu utnout a utáhnout šrouby. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál. Někdy to mívá i opačný efekt. Taková šňůra může být i jakousi zátěží, závazkem. Ale víme, že musí jednou skončit, a musíme na to být připravení. Ale doufám, že to přijde co nejpozději,“ přeje si kouč úspěšného týmu.