Slovan sice na podzim podlehl pouze dvakrát a třikrát remizoval, přesto mezi první a druhou příčku zeje propast. „Nechci předjímat, ale pokud Blansko bude pokračovat v takových výkonech, bude to boj pouze o další místa. Uděláme všechno pro to, abychom získali co nejvíc bodů,“ burcoval kouč.

V minulém ročníku vládl divizi D na podzim nejprve suverénní Tišnov, po jeho odstoupení na jaře už kralovala Vrchovina. Rosice skončily druhé. Nyní zase marně stíhají Blansko. „Je potřeba se s tím vyrovnat, asi to tak má být. Tabulka je spravedlivá, když někdo uhraje pětačtyřicet bodů, je lepší než my. A basta,“ přijal rozložení sil Kugler.

Ilustrační foto.
Rekordy? Fotbalová Bystrc na podzim tvoří jen ty negativníBlansko ovládlo podzimní část s impozantním skóre 53:6. „Myslím, že dvanáctibodový náskok je dostatečný. Nevím, co by se muselo stát, jenom nějaká dlouhodobá krize, abychom jaro podcenili a nezvládli ho. Doufám, že se to nestane,“ prohlásil blanenský záložník David Bednář.

Při pohledu na soupisku divizního lídra nepřekvapí, jakým způsobem soutěži vládne. Osu týmu tvoří první ligou ošlehaní hráči v bráně Martin Doležal, v obraně Jiří Huška s Radkem Mezlíkem, v záloze Radek Buchta a v útoku guinejský rychlík Mohamed Traoré. „S novými kluky přišla kvalita a projevuje se i na hřišti. Hrajeme pohledný fotbal pro diváky, což přináší i výsledky. Hraje se nám společně skvěle a je to i vidět,“ pochvaloval si Bednář.

Boskovická triatlonová legenda Milda Bayer.
Lepší je předklon na kole než u nákupního vozíku, říká triatlonový veterán BayerVicemistr Evropy v malém fotbale se třinácti brankami také vládne divizním střelcům. „Nikdy jsem nebyl klasický střelec, který chce dávat góly, dělá mi radost, že někomu nahraju do prázdné brány, což se mi i několikrát povedlo na podzim. Vytváříme si hodně šancí, z toho důvodu jsem dal třináct gólů. Jsem rád, ale kdybych nebyl nejlepší střelec, asi se nezblázním,“ řekl čtyřiatřicetiletý Bednář, který neřeší případné nabídky jiných klubů.

„V mém věku už žádné ambice nemám,“ usmál se.

Nový trenér brněnských basketbalistů Chris Chugaz z Řecka.
Místo týmového výkonu naháněli statistiky. Basketbalisty má srovnat řecký koučRosice na jaře musejí odrážet nápor mužstev, která jsou v tabulce v závěsu. Stará Říše a Žďár nad Sázavou ztrácejí dva body, Tasovice šest a Polná sedm. „Jsou to výborné mančafty, kvalitou kádru nejsou horší než my. Stará Říše má mladý tým, který hraje přímočarý, nepříjemný a běhavý fotbal. Bude to ještě boj,“ uznal Kugler. „Potřebujeme se ještě zlepšit v kondici a také ve výstavbě hry,“ doplnil kouč Slovanu.