Na jaře Blanenští zakončili záchranářské práce domácí remízou s Tasovicemi. S Humpolcem vyběhli na stejný trávníku v domácím dresu pouze dva hráči z tehdejší sestavy, Dominik Šmerda a kapitán Jakub Šplíchal. Zbrusu nový tým vysoké ambice potvrdil, i když mu trvalo přes padesát minut, než začal roli favorita promítat i na ukazateli skóre. „Zejména první poločas nám ukázal, na čemž ještě musíme pracovat. Nebudu říkat všechno, ale bylo vidět, že je to přechodová fáze do útoku, kterou je potřeba zrychlit a zjednodušit, a finální část, tedy proměňování šancí,“ upozornil po utkání nový kouč Tomáš Kolouch.

Tohle svým svěřencům zřejmě připomněl v poločasové přestávce, protože velkou převahu a několik vyložených gólových příležitostí měli již v prvním poločase, ale do šaten se šlo za stavu 0:0.

Trochu kuriózně se do střelecké listiny jako první mohli zapsat oba stopeři. V deváté minutě ovšem Jiří Huška na malém vápně netrefil centrovaný míč, krátce po něm a po rohovém kopu napálil Radek Mezlík zblízka do dobře postaveného brankáře Tomáše Kříže. Své spoluhráče pak několikrát napodobil Mohamed Traore a hlavička Radka Buchty po krkolomné rybičce těsně minula branku. Dvě minuty před poločasem Traore po střele Dominika Urbančoka sice dorazil míč do sítě, bohužel pro domácí z ofsajdové pozice.

Herní projev hostů byl sympatický, nechtěli se jen bránit a snažili se o rychlý protiútok. Do koncovky je ovšem pozorná domácí obrana v prvních pětačtyřiceti minutách pustila jen jednou. Radim Dalík šel v osmé minutě sám na brankáře Martina Doležala, jenže sám si také rozhodujícím momentu míč ukopl. „Blansko má výborný mančaft. My jsme v prvním poločase ztratili spoustu sil, a ve druhém jsme sice šli do vedení, ale pak jsme rychle fyzicky odešli,“ konstatoval po utkání trenér hostů Jan Kubík.

Druhá půle pokračovala v trendu první. Nejprve střídající Radim Dvořák zblízka neobstřelil Kříže, který pak reflexivně vyrazil gólovou dělovku Buchty. Síla jakéhokoliv sportovního týmu se projeví v krizové situaci. Pro Blanenské nastala po třech minutách hry, kdy hostům nabídli druhou příležitost a Jiří Pikl jí už nepohrdl. Blafák Doležalovi zakončil gólem. „Bylo to nepříjemné, ale nepsané fotbalové pravidlo nedáš - dostaneš pořád platí. Naštěstí hráči nezpanikařili. Zůstali jsme trpěliví a ještě víc jsme zatlačili. Já jsem věřil, že se musíme prosadit. Po druhém gólu už bylo vidět, že se kluci dostali do pohody a při troše štěstí to mohlo skončit i vyšším rozdílem,“ kvitoval obrat spokojený Kolouch.

Velmi podstatným se ukázal jeho tah, když v přestávce posílil útok. Za obránce Jakuba Šplíchala poslal na hřiště rychlíka Radima Dvořáka a ten se mu odměnil třemi góly. Všechny byly jako přes kopírák. Rychlý únik po křídle a Dvořákova dorážka zblízka. „Je příjemné dát tři góly, naposledy se mně to podařilo někdy za žáky, ale hlavě je to zásluha dvou kluků. Dvakrát mně to parádně nachystal Dominik Šmerda a jednou Jirka Tulaydan,“ odmítal kanonýr veškeré zásluhy.

Blansko pak dohrálo zápas v exhibičním duchu. „Podle nových jmen je jasné, že chceme hrát vrch tabulky. Ale chce to ještě víc se sehrát a druhý poločas už bylo vidět, že si to, jak se říká, sedá. Ale musíme taky připustit, že soupeř už byl unavenější. Já jsem taky mohl dát gól, i když to hraju zezadu. V záloze se točíme, takže se dostáváme do zakončení,“ řekla jedna s letních ligových posil Radek Buchta.

„Já zklamaný nejsem. Jasně se projevil rozdíl v kvalitě obou kádrů. Blansko se velmi posílilo, my hrajeme v klukama, kteří si divizi vykopali. Cílem je jednoznačně záchrana a tu musíme uhrát s jinými soupeři,“ dodal Kubík.

FK Blansko – AFC Humpolec 5:1
Poločas: 0:0. Branky: 52., 65. a 86. Dvořák, 63. Bednář, 80. Sedlo - 48. Pikl. Rozhodčí: Ehrenberger – Pospíšil, M. Beneš. DS: J. Beneš. ŽK: Kopic (Hum.). Diváků: 318.
Blansko: Doležal – Sedlo, Huška, Mezlík, Šplíchal (46. Dvořák) – Šmerda (78. Minx), Paděra, Bednář, Buchta – Traore (78. Tulaydan), Urbančok. Trenér: Tomáš Kolouch.
Humpolec: Kříž – Kopic (64. Zástěra), Pecha, Maršík, Vrátný – Tomovič, Pikl, Nermut (87. Havel), Šerý – Dalík (82. Prchal), Štěpán. Trenér: Jan Kubík.