Po vydřeném dvougólovém vítězství v Havlíčkově Brodu se Blanenští i doma museli obávat do výsledek do posledních minut. Zachraňující se FC Strání porazili těsně 1:0.

Úvod zápasu ale ze strany domácích napovídal na klidnou partii. Už v jedenácté minutě Blansku vyšla pěkná akce po křídle, zpětný centr pak našel volného Jiřího Tulaydana, který zakončoval prakticky do prázdné branky.

Následovaly dva skvělé reflexivní zákroky hostujícího brankáře Antonína Popelky, který pak až do konce zápasu držel svému týmu naději na remízu. „Gólman je opravdu podržel. My jsme mohli dát pojistku na vedení už v prvním poločase, bohužel se tak nestalo. Navíc ve druhém jsme vpředu nedokázali udržet balon, byli jsme zbytečně nervozní, takže jsem rád, že jsme nakonec získali tři body,“ ulevil si po zápase domácí trenér Tomáš Kolouch.

Ani reprezentanti obce na Uherskohradišťsku s necelými čtyřmi tisíci obyvateli svoji taktikou v Blansku nepřekvapili. Od prvních minut se snažili hrát především bezchybně a bránit. Z důsledné defenzívy zřejmě chtěli vyrážet do rychlých brejků, což se jim ale moc nedařilo. Takže mladý blanenský náhradník brankáře Doležala Petr Nešetřil si ve svém druhém startu mezi divizními muži připsal druhou vychytanou nulu. „Ale není to jen moje zásluha. Dnes na mě toho moc nešlo. Řešil jsem jen jeden závar v prvním poločase a jednu střelu ve druhém,“ řekl úspěšný náhradník prvoligové legendy Zbrojovky.

Mistr světa i Evropy Paděra: Dokud budu v nominaci, chci jenom nejvyšší příčky.
Mistr světa i Evropy Paděra: Dokud budu v nominaci, chci jenom nejvyšší příčky

Vítězná šňůra Kolouchova týmu tedy pokračuje, ale už druhý poločas minulého utkání na Vysočině naznačil, že pohodové klima z úvodu sezony se trochu mění. „Je mně jasné, že žádnou soutěží nelze proletět úplně hladce a bez ztráty. Na každý tým něco padne, nám se k tomu teď přidávají častá zranění. Teď na marodku znova přibyl Dominik Urbančok a do konce sezony si určitě nezahraje. Trpí tím i tréninkový proces a na zápasech je to vidět. Snad to hráči vyrovnají přístupem k zápasům a bojovností,“ jen naznačil své starosti blanenský lodivod.

FK Blansko - FC Strání 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 11. Tulaydan. Rozhodčí: Hubený – R. Svoboda, Vojáček. DS: P. Sedláček. ŽK: Buchta – Fruhauf. Diváků: 268.
Blansko: Nešetřil – Feik, Buchta, Mezlík, Minx – Traore, Paděra, Bednář, Urbančok (23. Chloupek), Šmerda (90. Souček) – Tulaydan (67. Dvořák).