I to byl jeden z důvodů, proč favorit doma s týmem z Vysočiny jen remizoval 1:1. „Při množství zraněných hráčů jak v áčku, tak i v dorostu, byl zápas v podstatě jedinou možností, jak dát vycházejícím dorostencům větší herní prostor. Pak už nám zápasy kolidují a budeme rádi, když obě soutěže důstojně dohrajeme. Pro kluky to byla dobrá zkušenost vyzkoušet si divizní fotbal, ale také jim to nastavilo zrcadlo, na čem musí ještě hodně zapracovat,“ vysvětlil důvody zásahů do sestavy trenér Zbyněk Zbořil.

Utkání potvrdilo Zbořilova slova o tom, že Polná může být nepříjemným soupeřem. Při kolísavých výkonech je schopná kohokoliv porazit i s kýmkoliv prohrát. Bod z Blanska si odvezla zaslouženě po v podstatě vyrovnaném průběhu utkání.

„I přesto, že jsme šetřili klíčové hráče, včetně kapitána Bednáře, tak jsme chtěli zápas zvládnout a protáhnout vítěznou sérii. K tomu jsme potřebovali ale mnohem víc kvality ve finální fázi od ostatních hráčů. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme po hrubé chybě hned z protiútoku inkasovali a i když jsme si nějaké šance ve druhé půli vypracovali, tak nám chyběla větší kvalita v koncovce. Na seznam zraněných přibyl Přerovský, tak nezbývá než doufat, že se nám někdo z trojice Jakubov, Ordoš, Urbančok dá během týdne zdravotně do pořádku,“ sdělil blanenský lodivod.

Další zápas jeho tým sehraje v sobotu v Břeclavi.

FK Blansko – Slavoj Polná 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 23. Tulaydan – 24. Voráč. Rozhodčí: Petr – Rosický, Müller. ŽK: Tulaydan (Bl.). Diváků: 235.

Blansko: Záleský – Minx, Huška, Sedlo, Němec (59. Štrombach) – Buchta – Chloupek (72. Souček), Přerovský (46. Paděra), Ševčík, Traore – Tulaydan. Trenér: Zbyněk Zbořil.