Vítězný účet Blanenští zakončili s jednaosmdesáti body, což je o dva víc než byl dosavadní rekord této soutěže Prušánek z devadesátých let. Takže je trochu škoda, že to nebylo i s čistým štítem. Jedinou porážku utrpěli v minulém utkání doma s týmem z konce tabulky Novými Sady. „Chtěli jsme sezonu zakončit vítězstvím a bodovým rekordem. To se povedlo, takže teď o to víc mrzí ta jediná porážka. Ale to je fotbal. V jednom zápase jsme měli trochu víc smůly, to se v dlouhé sezoně stane každému mužstvu,“ konstatoval trenér Zbyněk Zbořil.

Strání je klasickým týmem středu tabulky, nebezpečný hlavně v domácím prostředí. I s lídrem divize zápas rozehrálo bez bázně. „Od soupeře jsme čekali kvalitu a ta se potvrdila. Paradoxní je, že v prvních patnácti minutách jsme hráli dobře a měli dvě šance. Bohužel jsme je nedali, ale naopak jsme po rychlých akcích na jeden dotek dva góly dostali. Pak už soupeř jednoznačně dominoval,“ sportovně přiznal domácí trenér Igor Gučík.

V závěru obou pohledných akcí byl Jiří Tulaydan, který zakončoval prakticky do prázdné branky. Jenže Zbořilův tým v posledních kolech nejvíc trápí právě koncovka. Takže množství dalších šancí už v góly nepřetavil a nakonec musel hájit jednobrankové vítězství. Tři minuty před koncem totiž hosté nezvládli standardní situaci po rohovém kopu. Ke smůle domácích ale kontaktní gól pro ně přišel příliš pozdě.

„Blansko si to zkomplikovalo samo. Oni měli další šance a mohlo být rozhodnuto mnohem dřív. I my jsme sice ten gól mohli dát dřív, ale v podstatě jsme je moc nepotrápili. Oni hráli skutečně výborný fotbal, pro oko diváka. Měli tam dobré propracované věci, byli jasně lepší i v soubojích jeden na jednoho. Byla radost se na to dívat. Proto ani svým hráčům nemůžu nic vytýkat. Ve vší skromnosti se snažili té velké kvalitě čelit. Byl to velmi korektní zápas a pro nás i jakási inspirace do budoucnosti,“ viděl i porážku pozitivně domácí lodivod.

„Zápas měl podobný průběh, jako ty předchozí. Zase jsme nedávali góly z vyložených šancí. Za stavu 2:0 jsme sehráli hodně pěkných akcí, které měly skončit gólem a večer mohly být na Nově. Jenže v produktivitě jsme zase byli špatní a ve finále se nám to mohlo vymstít,“ připustil Zbořil.

Měl tím na mysli vůbec poslední akci zápasu, kdy jejich malým vápnem proletěl balón, na který domácí nabíhající hráči nedosáhli. „V podstatě celé utkání jsme měli pod kontrolou a nakonec jsme ze standardky dostali gól a úplně v závěru jsem měl při jednom nákopu měl nervy, jak na špagátě. Bylo to podobné, jak v utkání naší reprezentace s Bulharskem,“ popsal blanenský kouč trochu hektickou koncovku střetnutí.

FC Strání – FK Blansko 1:2

Poločas: 0:2. Branky: 87. Kolaja – 20. a 28. Tulaydan. Rozhodčí: Kolář – Nápravník, Müller. ŽK: Lorenc, O. Čaňo – Nešetřil. Diváků: 233.

Strání: Popelka - V. Čaňo (71. Bruštík), O. Čaňo, Gardian, Durec - Lorenc, Mimochodek, Palík (71. Kolaja), Silnica, Holík - Michalec (86. Pilka). Trenér: Igor Gučík.

Blansko: Nešetřil – Sedlo (46. Feik), Huška, Buchta, Jakubov – Paděra – Chloupek, Štrombach (67. Traore), Bednář, Minx – Tulaydan (75. Záleský). Trenér: Zbyněk Zbořil.