Rosický Slovan totiž na vlastním trávníku podlehl Žďáru nad Sázavou 1:3, zatímco Blanenští podle očekávání porazili MSK Břeclav 4:0 a prodloužili vítěznou šňůru na jedenáct zápasů. „Samozřejmě nás všechny potěšilo, že jsme se konečně utrhli, ale stále to nic neznamená. Musíme se soustředit na vlastní výkony a teď konkrétně na příští zápas v Havlíčkově Brodu, kde rozhodně nedostaneme body zadarmo,“ upozornil trenér Tomáš Kolouch.

Jeho opatrnost je na místě. Jakékoliv ubrání plynu nebo podcenění soupeřů by se nemuselo vyplatit. Koneckonců i na jinak skvělých výkonech jeho svěřenců by se našly rezervy. S Břeclaví například trvalo víc než jeden poločas, než našli klíč k sevřené defenzivě hostů. „Nepodařilo se nám je rozběhat, a když už to tak vypadalo, tak jsme si sami zavírali otevřené prostory. A skoro vůbec jsme nestříleli,“ sdělil Kolouch.

První poločas se tak víceméně odehrál na polovině Břeclavi, ale prakticky bez většího ohrožení její branky. Hosté se spoléhali na rychlé protiútoky, ale i oni si těch nebezpečných vytvořili málo. Domácí je stihli včas eliminovat a jednu nadějnou akci hostů zastavil rozhodčí pro ofsajd. „Byli jsme na soupeře takticky dobře připravení. Záznamy blanenských zápasů jsem sledoval několik hodin, takže jsme věděli, co a jak budou hrát, jak budou zahrávat standardní situace,“ vysvětlit důvody bezgólového skóre první půle trenér MSK David Pazdera.

Vyčkávací taktika hostů padla brzy po přestávce po prvním gólu Jiřího Hušky, který zakončil kombinaci po levé straně. Připravili jej dva noví hráči v domácím dresu Dominik Šmerda a Jiří Tulaydan. „Změna v naší sestavě se gólově projevila hodně brzy. Oni potom už neměli co bránit a trošku hru otevřeli. Nám se vpředu dýchalo líp a už se nám dařilo kombinacemi dostávat do šancí a přidali jsme další tři branky. Břeclav hrozila z brejků a dvakrát nás po nich podržel brankář Doležal,“ zdůvodnil Kolouch brankové probuzení svých svěřenců po přestávce.

„Bohužel už v 51. minutě jsme dostali gól, když jsme měli na pravé straně problémy s příchozím Šmerdou. Pak jsme dlouho drželi stav 1:0 a měli jsme dva závary v jejich šestnáctce, kdy jsme mohli vyrovnat. Několik pěkných akcí jsme také bohužel nevyužili. Je škoda, že v závěru, kdy už nám trošku docházely síly, protože jsme hodně běhali bez balonu, že nám soupeř dal tři góly. Za to, jaký jsme odvedli výkon, jsme prohráli zbytečně vysoko,“ dodal Pazdera.

V dalším kole pojede Blansko opět na Vysočinu. V neděli ve 14.30 hodin nastoupí v Havlíčkově Brodu. Trenéři obyčejně nemají důvod měnit vítěznou sestavu, ale v Kolouchově případě si o dres možná řekne jedna opor z úvodu soutěže. „Asi měsíc jsem nemohl hrát pro natažený stehenní sval. V týdnu ale už začnu trénovat. Jestli to bude na zápas, to ještě nevím, ale rozhodně strach o místo sestavě nemám. Naopak, jsem rád, že to klukům tak šlape, a myslím si, že mně mužstvo ještě bude potřebovat,“ s úsměvem sdělil Dominik Urbančok.

FK Blansko – MSK Břeclav 4:0Poločas: 0:0. Branky: 51. Huška, 75. a 80. Traore, 85. Bednář. Rozhodčí: Bureš – Sivera, Kouřílek. ŽK: Buchta - Fiala, Kriston. Diváků: 312.
Blansko: Doležal – Feik, Huška, Mezlík, Sedlo – Buchta – Chloupek (46. D. Šmerda), Bednář, Paděra, Dvořák (46. Tulaydan) – Traore. Trenér: Tomáš Kolouch.
Břeclav: Fibingr – Herman, Ianosteac, Smejkal, Fiala, - Schüller (59. Čermák), Simandl, Hloch, Trčka (76. Ulehla) - Kriston (84. Dřevěný) – Musil. Trenér: David Pazdera.