V obou případech o nějaké mimořádné překvapení nešlo. Před rokem se Blanenští po sestupu z Moravskoslezské ligy potýkali s kádrovými problémy a soutěž odstartovali prakticky s novým, nesehraným mužstvem.

Na týden přesně po roce přijel na Vysočinu kompaktní, posílený tým a jednoznačně v roli favorita. Tu mu sice komplikovalo užší hřiště, na kterém domácí dovedou pořádně přitlačit, a v prvním poločase i silný protivítr, ale překvapení se nekonalo.

S větrnou podporou se domácí ve v podstatě vyrovnané první části dostali do dvou solidních možností. V obou případech zakončoval Vojtěch Švach, ale na brankáře Martina Doležala nevyzrál. Ovšem zejména při Švachově dalekonosné střela, která ve větru nepříjemně zaplachtila do šibenice, musel blanenský brankář bravurním skokem dokázat svoji prvoligovou minulost. „My jsme si také vytvořili nějaké šance, ale koncovku jsme řešili špatně. Byla to taková hra po šestnáctku soupeře, a když už jsme se do ní dostali, tak tam byl slabý důraz. V poli to celkem klapalo a domácím, kteří se spoléhali na rychlé brejky, jsme kromě těch dvou možností už nic nepovolili,“ popsal první poločas blanenský trenér Tomáš Kolouch.

Do šaten nakonec jeho svěřenci přece jen šli s náskokem. To si pět minut před přestávkou Dominik Urbančok zase dovolil svoje sólíčko, které domácí Oleh Kvych zastavil jen faulem ve vlastním pokutovém území. Blanenský kapitán David Bednář střelou z penalty nedal brankáři Martinu Jíchovi žádnou šanci.

Na snímku Jan Polák.
Speciálně jsem duel nevnímal, říká po vítězství nad Zbrojovkou Polák

Po změněn stran s podporou větru už bylo jasným pánem na hřišti Blansko. V sedmdesáté minutě po povedené kombinační akci zakončoval do prázdné brány Martin Sedlo – 0:2. Těsně před koncem dal konečnou podobu výsledku opět David Bednář, který rozvlnil Jíchovu síť nádhernou střelou ze dvaceti metrů. „Dá se říct, že druhý poločas měl jednoznačný průběh a mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Příležitostí bylo víc, gólem to mělo skončit minimálně, když jsme dvakrát šli sami na branku. Ale celkově jsem samozřejmě spokojený,“ ujistil Kolouch.

V sobotu Blansko na svém stadionu přivítá tradičního účastníka divize Sokol Tasovice. I s ním mělo v loňské sezoně pasivní bilanci (v Tasovicích 1:2, doma 1:1). V letošní letní přípravě Blanenští sokoly porazili 4:1 a nejen to je staví do role favorita. „Ten výsledek z přípravného zápasu vůbec nic neznamená. Mistráky se hrají úplně jinak. Nesmíme nic podcenit a plně se soustředit na vlastní hru,“ zdůraznil blanenský lodivod.

Ten by měl mít možnost neměnit vítěznou sestavu. Z celého kádru mu chybí jen již déle zraněný záložník Jiří Kratochvíl.

Zápas na stadionu v Údolní ulici bude mít výkop ve čtyři hodiny odpoledne.

FSC Stará Říše – FK Blansko 0:3
Poločas: 0:1. Branky: 40. (pen.) a 88. Bednář, 70. Sedlo. Rozhodčí: Buček – Mareš, Voneš. DS: Boček. ŽK: Huška, Sedlo, Paděra (vš. Blansko). Diváků: 130.
Blansko: Doležal – J. Šplíchal, Huška, Mezlík, Sedlo – Buchta, Paděra (77. Minx), Bednář, Urbančok, Dvořák (68. Chloupek) – Tulaydan (59. Traore). Trenér: Tomáš Kolouch.