Diváci a návrat na stadion
Blanenští fotbalisté oproti minulé sezoně odehrají své zápasy na stadionu v Údolní ulici. Podle aktuálních podmínek smí na stadion nejvýš tisíc lidí.
Pravidla:
- divákům se v sektorech na stání nařizuje udržovat rozestupy aspoň 2 metry
- diváci v sektorech na sezení musí být usazeni a to tak, že je vždy vynecháno jedno sedadlo
- přítomné osoby musejí prokázat bezinfekčnost
Více na www.blansko.cz

Před startem nové sezony jeho svěřenci nejprve dvakrát vyhráli, když porazili Žďár nad Sázavou 1:0 a Znojmo 4:3. Následovala remíza 3:3 s Vrchovinou a porážka 2:6 s Kroměříží. V předkole Mol Cupu pak zdolali Velkou Bíteš 3:1 v prodloužení. „Můžu říct, že na ten omezený počet hráčů, který máme, tak příprava byla v pohodě. Až mistrovská sezona nám ale ukáže, jestli jsme ji udělali dobře," podotkl Vašíček.

Blanenští fotbalisté obdrželi třináct branek v pěti zápasech. „Bohužel jsme jich dostali hodně a v některých situacích jsme jim mohli předejít. Hodně gólů padlo po individuálních chybách, po ztrátách ve středu hřiště. Pak byla defenziva roztažená a soupeř se do obranné čtyřky dostal lehce. Tomu bylo těžké zabránit," vysvětlil blanenský záložník Marek Mach.

Dvacetiletý odchovanec brněnské Zbrojovky je jedním ze čtyř členů loňského mužstva, kteří v Blansku dál pokračují. „Ten kádr je téměř úplně jiný, jsou tady vesměs kluci z Brna stejně staří jako já, se spoustou už jsem hrával, tak jsem rád, že jsme se zase sešli a věřím, že všechno nakonec dobře dopadne," pravil Mach.

Fotbalista Lamine Fall zamířil z Líšně na půlroční hostování do Blanska, o hřiště brněnského stadionu se ale bude starat i nadále.
Nová výzva. Správce stadionu Fall si v Blansku zahraje zřejmě stopera

Na aktuální soupisce jihomoravského kádru je zatím pouze čtrnáct hráčů a dva brankáři. „Pořád ještě někoho sháníme, abychom doplnili kádr," potvrdil kouč Vašíček.

V přípravných zápasech kvůli nedostatku hráčů neměl příliš prostoru na experimenty, což ale může být výhoda. „Jelikož jsme zápasy odehráli téměř ve stejné sestavě, sehráli jsme se docela rychle, i když jsme spolu strávili málo času. Pořád ale potřebujeme zapracovat na různých situacích při bránění, určitém posouvání nebo při zakládání útoků,“ prohlásil Mach.

VÝSLEDKY UBOJUJÍ

Nejzkušenějšími posilami blanenského kádru jsou k Tomáši Machálkovi jeho bývalí spoluhráči z Líšně záložníci Václav Minařík, Lamine Fall a Guy Reteno Elekana. „Všichni tři jsou pro nás dobrými hráči, Reteno je skvělá posila do útoku, Lami zase dozadu," zmínil Mach.

Fotbalista Marek Mach ještě v dresu brněnské Zbrojovky.
Po pádu Blanska tráví den na brigádě. I třetí liga je hodně sledovaná, věří Mach

Moravskoslezská fotbalová liga startuje už o víkendu a Blanenští v ní nastoupí k prvnímu mistrovskému zápasu doma s Vratimovem. Duel začne v sobotu v pět hodin odpoledne. „Soupeře hlavně ani neznáme," podotkl Mach a pokračoval: „Myslím, že půjde o náročnou sezonu, protože nás v kádru moc není a navíc nejsme zas tolik sehraní. Věřím ale, že postupem času si to sedne a když nám to nepůjde fotbalově, tak výsledky jako tým ubojujeme," poznamenal Mach.

Po pádu z druhé ligy je vedení klubu ale opatrné, ambice na postup výš už rozhodně nevyhlašuje. Jaký je cíl? „Blansko se chce udržet ve třetí lize," dodal Fall.

Soupiska Blanska:
Brankáři: David Záleský, Petr Nešetřil. Hráči: Tomáš Chyla, Dominik Bažík, Lamine Fall, Martin Kropáček, Tomáš Feik, Adam Fiala, Marcel Hladký, Miroslav Kroutil, Marek Mach, Václav Minařík, Štěpán Alexa, Jiří Tulaydan, Tomáš Machálek, Guy Reteno Elekana.