Oba trenéři si před utkáním řádně splnili svůj domácí úkol. Domácí Bohunice i Blansko přesně věděly, co chtějí hrát i s čím přijde soupeř. „Věděli jsme, jakým způsobem soupeř hraje a celý týden jsme se na to připravovali. Chtěli jsme být v hlubokém bloku a zahušťovat střed s tím, že bychom čekali na chybu soupeře a vyráželi do brejků,“ popsal bohunický kouč František Schneider.

Nejméně nadšení z důkladné taktické přípravy však byli fanoušci. V první půli totiž sledovali pomalou hru s minimem šancí, Blansko po většinu času kombinovalo mezi defenzivními hráči a hledalo skulinku. „Umíme hrát aktivní fotbal, ale ve chvíli, kdy se domácí tým poskládá do bloku na svou polovinu a čeká na naše chyby, tak není nic efektivnějšího než soupeře trpělivě uběhat. Nemá smysl nějak zmatkovat a rychle se hnát dopředu, dokud má soupeř síly,“ podotkl blanenský lodivod Jiří Vorlický.

Druhá půle mohla vypadat podobně, jenže obraz hry úplně změnil úvodní gól. Blansko se v 53. minutě dostalo do vedení a domácí museli otevřít hru. „Blansko se dostávalo do hry tím, že získávalo druhé míče, my jsme naopak balony rychle ztráceli. O přestávce jsme změnili rozestavení, protože jsme chtěli vystrčit růžky a myslím, že se to dařilo. Jen jsme v jedné situaci zaspali a hosté šli do vedení,“ rekapituloval Schneider.

Od úvodní branky vzala většina předzápasových taktických plánů za své. Diváci najednou sledovali svižný fotbal a do závěrečného hvizdu viděli ještě tři góly. „V první půli jsme byli výrazně lepší, myslím, že i po změně stran jsme více kombinovali, ale po dvou chybičkách jsme dostali dva góly. Trošku to s námi zamávalo, ale dokázali jsme se z toho dostat a znovu se vrátit na kombinační vlnu,“ poznamenal Vorlický.

Domácím skvěle vyšlo střídání. V 65. minutě přišla na hřiště dvojice Dominik Šmerda a Radim Ševčík, která probudila naději na rychlý obrat.

Nejprve v 74. minutě Ševčík vybojoval penaltu, kterou proměnil Šmerda, o šest minut později Ševčík dokonal otočku. „Měl jsem to takto namyšlené, že kluky pošlu do zápasu v průběhu hry. Oba jsou rychlostní typy, otravují soupeře, dokáží změnit rytmus hry. S jejich příchodem začal celý tým být aktivnější, dá se říct, že oba naše góly udělali oni dva,“ ocenil přínos žolíků domácí stratég.

Jenže ani to nebylo vše. Blansko bleskurychle odpovědělo, s konečnou remízou panovaly v obou táborech smíšené pocity. „Moc dobře jsme tušili, co by se mohlo stát, kdybychom v Bohunicích neudělali ani bod. Co se týká tabulkového pohledu, tak z tohoto hlediska spokojený jsem. Celkově jsou to ale smíšené pocity, protože když jsme se konečně dostali do vedení, tak jsme soupeře dostali na koně,“ hodnotil utkání blanenský lodivod.

Jeho svěřenci jsou po dvaadvaceti kolech jedenáctí s devítibodovým náskokem na Blansko. Tatranu patří šestnáctá příčka. „Myslím si, že dva góly soupeře nebyly ani tak o umu Blanska, jako spíš o nás. Někde jsme vždy zaspali. Před zápasem bych remízu bral. Když už jsme ale skóre otočili, tak je škoda, že jsme vedení neudrželi, protože musíme sbírat každý bod,“ doplnil Schneider.

TJ Tatran Bohunice - FK Blansko 2:2
Poločas: 0:0.
Branky: 74. (pen.) Šmerda, 80. Ševčík - 53. Tulajdan, 82. Sedlák.
Rozhodčí: Slabý – Vejtasa, Čampišová.
Žluté karty: Doubravský, Bednář, Ševčík - Jambor.
Diváci: 325.
Bohunice: Kunický - Krejčí, Tilkeridis (65. Šmerda), Souček, Ulbrich, Doubravský, Bednář, Suchý, Vítek, Kotoun, Vintr (65. Ševčík).
Blansko: Kubica - Jambor (65. Feik), Chyla, Smrčka, Porč - Kocůrek (83. Blažík) - Rajčinec (65. Sedlák), Jaroš, Studený (83. Šedivý), Gimsay (83. Čejka) - Tulajdan.


Načítám výsledky ...