Jednou to přijít muselo, ale se soupeřem, který dlouho bojoval o holou záchranu, porážka bolí dvojnásob. „Moc mě mrzí, že jsme to nedotáhli do konce bez prohry. Teď sice máme hodně problémů a těšíme se na konec, ale myslím si, že se to dalo zvládnout. Bylo to je o nás,“ posteskl si trenér Zbyněk Zbořil.

FK Blansko – FK Nové Sady 2:3
• Poločas: 0:1. Branky: 61. Minx, 73. Bednář – 29. Krátký, 56. Pošusta, 82. Šuba. Rozhodčí: Krondráf – Svoboda, Marinč. ŽK: Huška – Škrabal, Ďuríček.
• Diváků: 250.
• Blansko: Záleský – Feik, Huška, Buchta, Jakubov – Paděra – Chloupek, Štrombach, Bednář, Minx (69. Traore) – Tulaydan.
• Trenér: Zbyněk Zbořil.

Měl pravdu. Jeho svěřenci měli v zápase šance na výrazné vítězství. Jenže na rozdíl od minulého utkání s Havlíčkovým Brodem je trestuhodně zahazovali. Hosté přijeli s očekávanou taktikou zabezpečené obrany s pokusy o rychlé brejky. Po dvou takových dali dva góly a třetí po rohovém kopu. „Průběh zápasu byl stejný jako z Havlíčkovým Brodem, akorát jsme nedali góly z těch prvních šancí. Hned na začátku druhého poločasu mohl Tulaydan sám skóre otočit, ale nepadlo mu tam nic ze čtyř pěti vyložených šancí,“ litoval trenér Blanska.

Po druhém inkasovaném gólu se domácí po brankách Jana Minxe a Davida Bednáře přece jen vrátili do zápasu. Na vítězný gól měli relativně stále dost času, ale stal se pravý opak. „Nezvládli jsme situaci po rohovém kopu. Takže po dvou brejcích a jedné standardce jsme dostali tři góly. Nové Sady si snad za tu odvahu a produktivitu vyhrát zasloužily. My jsme urazili fotbalového boha neproměňováním šancí,“ shrnul zklamaný Zbořil.