Od začátku byl mezi oběma celky vidět jeden podstatný rozdíl zatímco Kroměříž drží kádr dlouhodobě pohromadě, v Blansku přes léto opět téměř nezůstal kámen na kameni. Čtyři hráči odešli a hned devět jich přišlo. „Kroměříž, která je vyspělá a hraje spolu dlouho, má určité automatismy a těží z toho. Myslím si, že jsme byli dobře připravení, ale individuální chyby nás dostaly dolů,“ posteskl si Vašíček.

Průběh zápasu přitom nebyl tak jednoznačný, jak napovídá konečný výsledek. I domácí hráči si vypracovali slibné příležitosti, některé přímo volaly po gólu. Žádnou však opět neproměnili. „Samozřejmě víme, že v šestnáctce jsme jaloví, na druhou stranu jsme si vytvořili minimálně tři velké šance proti tak silnému soupeři, jako je Kroměříž. Klukům jsem po zápase hned říkal, že se tím nemůžeme zbytečně trápit,“ nastínil blanenský kouč.

Fotbalisté Olympie Ráječko.
Ráječko jde do „bitvy“ i s motorovou myší. Z posil mám radost, hlásí Huška

Tomu pro sobotní utkání chyběl Filip Chládek, kterého trápí zranění z pohárového zápasu. Počítat nemohl ani s nemocným Filipem Adamcem, i proto musel provést pár změn. Co už se naopak měnit nebude, je pozice kapitána, kterou definitivně dostal přidělenou Filip Smrčka. „Filip už je v Blansku určitou dobu, má schopnosti, které ho k roli kapitána předurčují. Jestli to byla dobrá volba, ukáže samozřejmě až čas,“ podotkl Vašíček.

Zatímco proti Kroměříži mohlo Blansko jen překvapit, nyní má před sebou zápasy, které musí nutně zvládat. Hned páteční utkání ve Velkém Meziříčí je pro celek z okresního města nesmírně důležité. „To je právě ten zápas, na který se musíme připravit, bude to boj o šest bodů. Velké Meziříčí je jedním z týmů, který bude na stejné úrovni, a my si nemůžeme dovolit hned ze startu soutěže nabrat jakékoli větší manko. Musíme vyhrát, abychom hráli v soutěži důstojnou roli,“ vytyčil trenér úkol.

Hlavní cíl pro realizační tým bude před druhým kolem zlepšit produktivitu, Blansko totiž i po dvou soutěžních utkáních čeká na gól. Proti Velkému Meziříčí už potřebuje své šance proměňovat. „Jedeme tam s pokorou, chceme se poučit z chyb, které jsme proti Kroměříži udělali. A samozřejmě navázat bodově. Soutěž se sice teprve rozjíždí, ale začátek musíme nutně chytit. Jak se nám to nepodaří, tak už se to potom těžko honí,“ doplnil blanenský kouč Vašíček.

FK Blansko - SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:5
Poločas: 0:3 
Branky: 19. Jambor, 40. a 45. Votava, 66. Cupák, 76. Chwaszcz. 
Rozhodčí: Cieslar Marek, Bělák. 
Žlutá karta: 82. Dano. 
Blansko: Kalina Chyla (81. Rajčinec), Smrčka (C), Kapur, Kamenský (57. Blažík) Zúbek, Dano Feik (86. Šíp), Holman (81. Černý), Crhan (57. Jaroš) Tulajdan. 
Kroměříž: Dostál Zavadil, Tiahlo, Cupák, Votava (72. Chwaszcz), Sedlák (37. Machálek), Matoušek, Jeleček, Vyhlíd (72. Mlčoch), Plecitý (67. Červenka), Jambor (72. Surynek).