Verdikt? Smlouvu ještě na rok u nováčka třetí ligy zatím dodrží. „Blansko úplně jasná volba nebylo, chtěl jsem zkusit ještě Vyškov, ale věřil jsem, že sem přijdou noví kluci z Brna, se kterými jsem už dřív hrál. Doufám, že mě to posune dál," vysvětlil Mach.

Ten ještě na podzim minulé sezony hrál divizi za rezervu brněnské Zbrojovky, na jaře v blanenském dresu naskočil ve druhé lize jen do čtyř zápasů. „Věřím, že šanci na vyšší soutěž pořád mám. Třetí liga je oproti té druhé rozdílná, ale zároveň jde o soutěž, která je pořád sledovaná kluby z vyšších lig," podotkl.

Blanenským fotbalistům se před novou sezonou změnil i každodenní režim, protože z Blanska se stal poloprofesionální klub. „Mám teď každý den brigádu, pracuju s taťkou, ale nejde o nic náročného. Tréninky máme většinou každý den, ale občas dostaneme i v týdnu volno," líčil Mach.

Se svými novými spoluhráči je na hřišti oproti zimní přípravě pod koučem Martinem Pulpitem o dost méně častěji. „Příprava na druhou ligu byla hodně náročná, i když jsme běhali i teď, s trenérem Pulpitem se to určitě nedá srovnat. V zimě jsme měli dvoufázové tréninky téměř každý den a pokaždé ráno jsme měli naplánované běhání," podotkl Mach.

I úroveň tréninkových jednotek se prý liší. „Přestože tady jsou šikovní kluci, intenzita byla předtím mnohem vyšší. Kluci totiž měli zkušenosti jak s rychlejší, tak tvrdší hrou," nabídl pohled Mach.

Spolupráci s novým koučem Petrem Vašíčkem si ale hráč se zkušenostmi z mládežnické reprezentace pochvaluje. „Trenér je hlavně hodně komunikativní, snaží se s námi vyřešit jakýkoliv problém. Ať už řekneme jakýkoliv názor, snaží se nám vyjít vstříc. Třeba ohledně bránění, útočení nebo zahrání standardních situací. V tomhle určitě problém nebude a bude nám to klapat," dodal Mach.