Už po pár minutách hry sobotního dopoledního zápasu zaváhala obrana domácí Jihlavy včetně gólmana Lancmana a Tulajdan dostal díky dobrému presinku Blansko do vedení.

Jihlavští se ovšem z inkasované branky rychle oklepali a ve 23. minutě bylo vyrovnáno. Franěk měl dostatek času a na jeho zakončení byl gólman hostů krátký – 1:1.

Do vedení mohl domácí soubor dostat pět minut před poločasovou přestávkou Araujo, ale jeho nebezpečný průnik gólman Záleský zlikvidoval.

Po dvou vyhraných zápasech bral FC Vysočina jen bod. Oslabené Dukle gól vstřelit nedokázal.
Jen bod. Dukla nabídla Vysočině dlouhou přesilovku, její střelci ale selhali

Po změně stran se hra přelévala ze strany na stranu. Krátce po uplynutí hodiny hry se dostal na pravé straně do úniku hostující Reteno, ale jeho střelu Lancman dokázal vytěsnit na roh.

Když už to vypadalo, že zápas spěje k nerozhodnému výsledku, přišel v první minutě nastavení pro jihlavské barvy šok. Reteno nabral na levé straně rychlost, utekl domácím obráncům a střelou po zemi utkání rozhodl ve prospěch Blanska – 1:2.

V táboře domácího celku samozřejmě panovalo z konečného výsledku zklamání. „Zápas se nám nepovedl. Špatně jsme do něj vstoupili, nedokázali jsme se dostat do tempa. Když už to vypadalo, že získáme alespoň bod, inkasovali jsme v závěru lacinou branku po jednoduchém nákopu. Vůbec se mi to dnes nelíbilo,“ mračil se trenér juniorky FC Vysočina Michal Veselý.

FK MLÁDEŽE VYSOČINA JIHLAVA – BLANSKO 1:2 (1:1)
Branky: 23. Franěk – 11. Tulajdan, 90. Reteno.
Rozhodčí: Vostrejž - Drozdy, Rygl.
ŽK:63. Štefánek (JIB), 88. Lát (JIB) – 86. Feik (BLA), 90+2. Záleský (BLA).
Diváci: 70.
Jihlava B: Lancman – Chocholatý, Mikuška (71. M. Fila), Štefánek, Kolčava, Křivánek (87. Vacek), Lát, Araujo (46. Chok), Franěk, L. Fila (71. Crhan), Růžička (46. Savi).
Blansko: Záleský – Chyla (83. Pyš), Feik, Minařík, Hladký (59. Reteno), Kroutil (83. Smrčka), Mach, Tulajdan, Fall, Blažík, Machálek (68. Alexa).