Přitom hned po dvaceti minutách nastala pro družinu Augustina Chromého první komplikace, když se zranil stoper David, kterého musel nahradit Bednár. Ani ten však nedohrál a v 50. minutě jej po srážce se spoluhráčem musela odvést sanitka.

„David dostal do kolene, Bednár jel na šití,“ přiblížil trenér Chromý. V tu dobu byl stav stále 0:0, když Sigmě nebyla uznána branka kvůli údajné ruce.

Po změně stran se hra přelévala ze strany na stranu. „Ale postupně jsme získávali převahu,“ řekl Chromý.

To vyústilo ve vedoucí gól Spáčila. Sigma dokázala díky střídajícímu Galusovi ještě zvýšit, ale na malou chvíli vypadla z tempa. „Měli jsme hluchou pasáž, za normálních okolností bych střídal, ale měli jsme spoustu vynucených střídání, protože ještě v poločase mi řekl Látal, který byl týden nachlazený, že nemůže. Naštěstí jsme to zlomili,“ popisoval Chromý.

Boskovický kouč Jan Havlíček.
Má jiný názor než ostatní. Kvalita soutěže jde nahoru, tvrdí Havlíček z Boskovic

Ani Blansko tak nenašlo recept na mladou, ale neprostupnou obranu. V jedenácti duelech inkasovali Hanáci pouze šest branek a jaké to je, nepoznali už čtyři zápasy v kuse, a to čelili Kroměříži, Velkému Meziříčí nebo Uničovu. Celkově brankář Tadeáš Stoppen drží neprůstřelnost už 409 minut, když jej 8. září překonal ve 41. minutě rosický Koláčný.

Sigmě k vítězství 3:0 pomohli také hráči z áčka Vepřek, Látal a Matoušek. „Díky nim jsme měli nabitou lavku a věřil jsem, že jej zlomíme. Byl to nadstandardní zápas třetí ligy. Když neprohráváme, tak kluci moje pokyny a výtky berou úplně jinak. Chodí do zápasů s čistou hlavou,“ uzavřel Chromý.

SK Sigma Olomouc B - FK Blansko 3:0 (0:0)

Branky: 61. Spáčil, 79. z pen. Galus, 90. Grečmal.

Rozhodčí: Volek – Marek, Macrineanu. ŽK: Langer, Grygar, David - Alexa, Smrčka, Todorič, Blažík. Diváci: 120.

Olomouc B: Stoppen – Spáčil, Kotouč, David (28. Bednár (50. Galus)), Šíp (82. Hadaš), Mujica (82. Grečmal), Langer, Grygar, Vepřek, Látal (46. Slavíček), Matoušek. Trenér: Augustin Chromý.

Blansko: Nešetřil – Chyla (76. Tenora), Feik (62. Bakayoko), Minařík, Mach (50. Todorič), Tulajdan, Alexa (62. Blažík), Fall, Elekana, Smrčka, Machálek . Trenér: Petr Vašíček.