Náročný los čeká v úvodním kole nové sezony na hráče Startu Brno. Loňský nováček totiž zamíří na hřiště Kroměříže, která v minulém ročníku neúspěšně bojovala ve druhé nejvyšší soutěži. V domácí premiéře Start také přivítá zajímavého soupeře – Unii Hlubinu, která je ve třetí lize nováčkem.

Právě na hřišti Hlubiny načnou sezonu Rosice, které v nedávno skončené sezoně MSFL obsadily dvanácté místo. Slovan se poprvé před svými fanoušky představí o víkendu 10. a 11. srpna, kdy hostí silný Třinec. Následně zamíří k jihomoravskému derby do Hodonína.

Možná nejvíce vyhlížela premiérový los ve třetí lize rezerva Zbrojovky Brno, kterou čeká nováčkovská sezona. Na domácí premiéru si ale bude muset počkat do druhého kola, kdy přivítá Zlínsko, třetí ligu béčko odstartuje na hřišti Uherského Brodu. Dvanácté kolo pak nabídne pikantní šlágr, Zbrojovka v brněnském derby bude hostit Start.

Relativně poklidný los má na úvod ročníku právě Hodonín, který bude obhajovat osmou příčku. Nejprve totiž vyzve doma rezervu Slovácka, následně zamíří do Frýdku-Místku. Ve třetím a čtvrtém kole na Hodonín čekají dvě jihomoravská derby proti Rosicím a Startu Brno.

S největšími ambicemi z jihomoravských týmů vstoupí do nového ročníku opět Znojmo, které skončilo jen bod od druhé příčky. I proto by rádo navázalo povedeným startem, po utkání v Blansku jej čeká domácí souboj se Slováckem B a cesta do Uherského Brodu.

Blansko v cestě za klidnějším ročníkem načne sezonu o prvním srpnovém víkendu domácím duelem se Znojmem, v prvních čtyřech kolech se před svými příznivci představí hned třikrát. Jediné venkovní utkání jej čeká na hřišti Zlínska.

Kromě Bohunic a postupujícího ostravského béčka opustily MSFL ještě Hranice a Frýdlant nad Ostravicí. Rezervu Zbrojovky doplní v roli nováčků Hlubina a Strání, ze druhé ligy sestoupila Kroměříž.

Los jihomoravských týmů v úvodu sezony

1. kolo (3. a 4. srpna)
Blansko – Znojmo
Kroměříž – Start Brno
Hodonín – Slovácko B
Hlubina – Rosice
Uherský Brod – Zbrojovka Brno B

2. kolo (10. a 11. srpna)
Blansko – Uherský Brod
Frýdek-Místek – Hodonín
Rosice – Třinec
Start Brno – Hlubina
Zbrojovka Brno B – Zlínsko
Znojmo – Slovácko B

3. kolo (17. a 18. srpna)
Zlínsko – Blansko
Hodonín – Rosice
Třinec – Start Brno
Uničov – Zbrojovka Brno B
Uherský Brod – Znojmo

4. kolo (24. a 25. srpna)
Blansko – Uničov
Start Brno – Hodonín
Rosice – Slovácko B
Zbrojovka Brno B – Strání
Znojmo – Frýdek-Místek

5. kolo (31. srpna a 1. září)
Strání – Blansko
Hodonín – Hlučín
Frýdek-Místek – Rosice
Slovácko B – Start Brno
Kroměříž – Zbrojovka Brno B
Zlínsko – Znojmo

Jihomoravská derby v dalších kolech

6. kolo: Znojmo – Rosice
7. kolo: Rosice – Start Brno
8. kolo: Zbrojovka Brno B – Hodonín, Znojmo – Start Brno
9. kolo: Hodonín – Blansko
11. kolo: Rosice – Zbrojovka Brno B
12. kolo: Blansko – Rosice, Zbrojovka Brno B – Start Brno
13. kolo: Start Brno – Blansko
16. kolo: Znojmo – Zbrojovka Brno B
17. kolo: Zbrojovka Brno B – Blansko, Hodonín – Znojmo