„Určitě se v tabulce díváme pod sebe a vnímáme, že ještě není hotovo. Sledujeme taky druhou ligu a hraje nám do karet, že když Opava o víkendu porazí Ústí nad Labem, s jistotou sestoupí dva české kluby,“ líčil kapitán blanenského celku Tomáš Machálek.

V takovém případě se záchrana soutěže Jihomoravanům značně přiblíží, jenže dojem z výkonů zřejmě nevylepší. Poslední výhru si připsali po výsledku 3:1 s rezervou Jihlavy 13. března, od té doby jen třikrát remizovali.

„Takové výsledky nesu trochu hůř, cítím, že každý zápas chci vyhrát. Dá se samozřejmě stavět na každém zlepšení, ale nemůžeme si to říkat po každém dobrém výkonu. Je to totiž jako na houpačce a se slabšími soupeři nepodáme adekvátní výkon, který vede ke třem bodům,“ hlesl Machálek.

Fotbalisté Kunštátu.
FOTBALOVÝ SERVIS: Kunštát poprvé na jaře prohrál, Lipovec trápil favorita

Naposledy v neděli Blansko prohrálo na domácím hřišti 0:3 s rezervou olomoucké Sigmy. „Co ale vlastně můžu hráčům vytknout?“ tázal se trenér jihomoravského celku Petr Vašíček.

Jeho svěřenci se střetli s jasným lídrem druholigové tabulky a jedním z adeptů na postup. Dvěma brankami v prvním poločase je ke třinácté porážce v této sezoně odsoudil talentovaný ofenzivní hráč Jáchym Šíp, třetí gól přidal Jan Fiala.

„Ve mně se to trochu rve. Dojem ze zápasu byl dobrý, s téměř postupující Sigmou Olomouc jsme hráli vyrovnaně a v některých pasážích byli i lepší. Ale prohráli jsme další zápas a navíc na domácím hřišti 0:3, což hovoří samo o sobě,“ řekl zkroušeně Machálek.

Blanenští oproti podzimním zápasům strádají výrazně v ofenzivě. Na jaře vstřelili pouze sedm branek a většinu z nich dali defenzivní hráči, při remíze 1:1 s Otrokovicemi se dokonce prosadil gólman Petr Nešetřil.

„Dopředu jsme jaloví a zároveň děláme velmi malé, ale zásadní chyby dozadu. Jsme teď v takovém rozpoložení, že nás obdržená branka utlumí. Snažím se, aby se všichni nastavili tak, že jsme schopni zápas otočit, ale když se to několikrát nepovede, začnete o sobě pochybovat,“ pravil upřímně Machálek.

Olympijský vítěz v trapu Jiří Lipták opanoval Memoriál Miloslava Bednaříka v brokové střelbě v Brně.
Lipták: Jak někdo ukáže, že je dobrý, lidi ho začnou vycucávat jako citron

Na jarních výsledcích se zřejmě projevuje obměna kádru v zimní pauze. „Určitě to může být jeden z důvodů. Nechci ty výkony obhajovat, ale vstoupili jsme do jara dobře a místo toho, abychom na výhru s Jihlavou navázali, zápas s Vratimovem se nám odložil. Měli jsme pauzu čtrnáct dní, což nás možná vyhodilo z rytmu. Z přípravy jsme měli všechno dobře nastavené. Nechci se ale vymlouvat, těch vlivů je tam zřejmě víc," poznamenal Machálek.

Dvaatřicetiletý ofenzivní hráč patří v blanenské kabině jednoznačně k nejzkušenějším hráčům, což se projevuje i na jeho roli v týmu. „Kluci jsou super, moje rady a poznatky si berou k srdci, za což jsem rád. Můžu se ale snažit, jak chci. Otázka je, jestli to k něčemu je," odvětil Machálek.

A jak ze současné krize ven? „Musíme jít opravdu zápas od zápasu. Máme ještě soupeře, kteří jsou pod námi a s nimi si musíme udržet ten rozestup v tabulce. Jsou utkání, který musíme vyhrát, v těch ostatních se třeba něco naučíme a porveme se o dobrý výsledek," uvedl odchovanec olomoucké Sigmy.

Další třetiligové utkání čeká Blansko v sobotu na hřišti devátého Frýdku-Místku. „Ověřili jsme si, že můžeme v zápasech dominovat, jen si důvěřovat,“ burcoval Machálek.


Načítám tabulku …