„Soutěž chceme udržet a zatím jsme spokojeni, začali jsme nad očekávání dobře, ale jde jen o pár zápasů. Liga je vyrovnaná, teď jsme bodovali a může se stát, že to bude další utkání naopak. Už se opakuju, ale limituje nás úzký kádr,“ řekl blanenský kouč Petr Vašíček.

Jeho svěřenci navíc teď za dva týdny odehrají pět utkání. Našlapaný program odstartovali v sobotu domácím vítězství 2:1 s Rosicemi, ve středu podlehli v pohárovém duelu prvoligovému Zlínu 1:4. „Kluci, kteří mají v lize menší vytížení, nastupovali v poháru na celé zápasy. Snažíme se sestavu nějak točit, nic jiného nám ani nezbývá, protože víme, že přijdou i zranění nebo třeba červené karty,“ zmínil Vašíček.

JAKO MILAN BAROŠ

Z pozice náhradníka naskočil do čtyř zápasů i ofenzivní záložník Guy Reteno Elekena. Přesto host z druholigové Líšně patří po pěti kolech se třemi brankami mezi nejlepší střelce týmu.

Fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutých dresech) se ve středu odpoledne představili v rámci Mol Cupu v Blansku.
Ševci v poháru přehráli Blansko. Pohodový postup vystřelili sváteční střelci

„Když pan Brückner (bývalý reprezentační kouč Karel Brückner – pozn. red.) měl na lavičce mladého Milana Baroše a poslal ho tam jako střídajícího hráče, udělal tam moc práce. Tuhle metodu používáme i s Elekanou. Když nastoupil v základní sestavě, odvedl svoje, ale jako střídající má lepší statistiky. Navíc celému realizačnímu týmu se zdá, že devadesát minut nevydrží. Jeho kondice z našeho pohledu není stoprocentní a je náchylnější na zranění,“ vysvětlil blanenský stratég.

V jeho týmu zatím nevyniká aspoň podle vstřelených gólů jen jedno jméno. Stejně jako Elekana vstřelili ve třetí lize tři branky Jiří Tulajdan a kapitán týmu Tomáš Machálek. „Jsem zastánce kolektivní hry a když nám vyskočí víc takových střelců, je to pro nás lepší, protože se nespoléháme jen na jednoho hráče. Navíc tohle je složitější pro mužstvo, které hraje proti nám,“ podotkl Vašíček.

Ten před startem sezony dával dohromady zcela nový kádr a o blanenské hráče už se zajímají i zástupci profesionálních klubů. „Víme, že se na některé kluky jezdí dívat zájemci a určitě bychom nikomu nebránili, aby si zkusil vyšší soutěž. Takový je prostě fotbal a naše výsledky jsou teď zajímavé,“ pravil kouč.

Svatoslav Dočkal v padesáti letech zvládl v rámci cyklistického extrémního závodu 1000 mil.
Maraton mu připadal moc krátký. Tak Dočkal v padesáti letech ujel tisíc mil

Naposledy se blanenští fotbalisté utkali s prvoligovým Zlínem. „Sice jsme prohráli, ale i trenér (Jan Jelínek – pozn. red.) pro jejich televizi řekl, že výsledek je pro nás možná až krutý. Zlín v nás získal dobrého sparing partnera, aby ho před repre pauzou prověřil a myslím, že jsme neprodali kůži zadarmo. S mužstvem jsem byl spokojený,“ zhodnotil Vašíček.

Blansko čeká další soutěžní utkání v neděli od pěti hodin odpoledne na ostravských Bazalech, kde vyzvou rezervu Baníku. „Nesmíme jim nechat vůbec prostor. Jsou to mladí borci a hodně běhaví, nepůjde o snadný zápas," dodal osmnáctiletý blanenský talent Štěpán Alexa.