Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila porazili mladý záložní tým prvoligové Sigmy Olomouc 3:1 a v čele tabulky se osamostatnili. Třetí nejvyšší soutěž teď vedou o tři body právě před Sigmou B a Uničovem.

Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené a šli za ním od prvních minut. Mužstvu pomohly poměrně rychlé góly. Filip Žák skóroval už v šesté minutě, na 2:0 zvýšil ve 23. Martin Sedlo. Trenér Zbořil ovšem za klíčový moment zápasu označil neproměněnou penaltu hostů v osmé minutě za stavu 1:0. Brankář Martin Doležal směr střely Jakuba Yunise zkušeně vystihl.

„Návštěva byla znovu fantastická a utkání divákům nabídlo krásný zápas. Kvůli tomu fotbal děláme. Naše produktivita určitě hrála velkou roli. Neměli jsme oproti minulým zápasům tolik šancí, ale byli jsme produktivní, což nám proti takovému soupeři hodně pomohlo. A rozhodujícím momentem byla určitě Doležalová chycená penalta,” uvedl spokojený blanenský lodivod.

FK Blansko – Sigma Olomouc B 3:1
Poločas: 2:0. Branky: 6. Žák, 23. Sedlo, 61. Ilko - 86. (pen.) M. Kerbr.
Rozhodčí: Tomanec – Volek, Gasnárek. ŽK: Šulek - Zlatohlávek, Spáčil, Grygar. Diváků: 1423.
Blansko: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Paděra – Ilko (77. Traore), Kopičár (88. Bednář), Žák (74. Tulaydan), Urbančok (70. Přerovský) – Schwendt (68. Fabuš). Trenér: Zbyněk Zbořil.
Sigma B: Trefil - Štěrba (76. David), Kerbr, Látal, Voleský (57.Galus), Spáčil (84. Grygar), Chytil (77. Baďura), Yunis, Zima, Zlatohlávek (73. Langer), Zmrzl. Trenér: Augustin Chromý.