Jedinou branku utkání vstřelil ve 38. minutě teprve osmnáctiletý domácí ofenzivní hráč Štěpán Alexa, defenziva jihomoravského mužstva navíc udržela nulu. „Musíme brát v potaz to, že šlo o první zápas po nějakých dvou měsících. Pro některé hráče možná po ještě delší pauze,“ řekl pro klubový web trenér Vašíček.

Po po podzimu osmý tým třetiligové tabulky měl v utkání navrch. „Chtěli jsme, abychom byli aktivní a předvedli nasazení i poctivý osobní přístup. Myslím si, že nás v těchto ohledech hráči určitě nezklamali. Utkání mohlo skončit i větším rozdílem, ale na to se teď už nedíváme,“ podotkl Vašíček.

Ten před startem jarní části soutěže hledá náhradu za klíčové hráče, kteří Blansko po podzimu opustili. Do Zbrojovky přestoupil střední záložník Marek Mach, Václav Minařík se pak vrátil z půlročního hostování do Líšně. Výraznou ztrátou je také odchod Guy Retena Elekany, s jedenácti zásahy nejlepší střelec blanenského týmu bojuje o angažmá ve druholigové Viktorii Žižkov.

Naopak Vašíček v kádru zkouší nové tváře, jako jsou Marek Štencl z Kunštátu nebo Marek Zúbek z Líšně. „Přivedli jsme nové hráče, kteří mají vztah k našemu okresu. Někdo třeba řekne, že nejsou tolik známí nebo že jsou trochu slabší. Nicméně na nás teď je, abychom z nich za ten půlrok vychovali fotbalisty a nemuseli do budoucna někde stále někoho shánět, ale aby tito hráči byli naši. Pokud se nám to povede, ukáže jaro. Kluci však pracují dobře a jdeme krok za krokem,“ poznamenal Vašíček.

Jeho svěřenci odehrají další přípravné utkání v sobotu na domácím hřišti proti SFK Vrchovina. Duel začne v půl dvanácté dopoledne.

Blansko - Bystřice nad Pernštejnem 1:0 (1:0)
Branka: 38. Alexa.
Sestava Blanska: Vitásek –⁠ Pyš, Černý, Blažík, Fiala –⁠ Machálek, Feik, Zúbek, Kroutil –⁠ Alexa –⁠ Štencl.
Náhradníci: Kubín, Todorić, Smrčka, Chloupek, Pačovský, Bílek.