„Připravujete se na soutěž a nevíte kterou. Nevíte, ke kterému datu cílíte přípravu. Třetí liga má začínat 9. srpna a druhá 23.srpna. Většina oslovených hráčů má podmínku, že podepíše jen pro druhou ligu. Není to komfortní situace pro nikoho, vedení ani hráče. Nezbývá než doufat, že se co nejdřív rozhodne, protože to pak bude opravdu hektické,“ uvedl generální ředitel klubu Zbyněk Zbořil.

Již na konci května zahájili fotbalisté Blanska pod novým koučem Oldřichem Machalou přípravu na nový ročník, v němž mají jasné cíle. V případě setrvání v MSFL postoupit do F:NL, při účasti ve druhé lize je cíl vedení klubu se ve vyšší soutěži udržet.

Po pondělní prohře Vítkovic ve Varnsdorfu je jasné, že pokud se liga dohraje, ostravský celek poputuje do třetí nejvyšší soutěže a Blansko si užije postup. Jenže podmínka je, že se musí dohrát letošní ročník, ze kterého chybí ještě dvě kola.

Klub v období nejistoty připravuje vše pro případný přechod na profesionální úroveň. Vstříc vychází klubu i město, které se pustilo do rekonstrukce stadionu v Mlýnské ulici, do něhož se investují čtyři miliony na nejnutnější změny. Ty by měly pokrýt opravu hlavní tribuny a dalších prvků, které jsou nutné pro účast Blanska ve F:NL. „Realizace už v letošním roce je reakcí na šance Blanska hrát druhou ligu, nechceme ji zabít tím, že nemáme vhodný stadion,“ uvedl pro web města starosta Blanska Jiří Crha.

KRYŠTOF SEVERA