Jeho svěřencům se příliš nevyvedl předchozí zápas v Rosicích, kde po nezvládnutém druhém poločasu padli 0:2, na prohru chtěli ihned zareagovat ideálně ziskem tří bodů.

Blanenský realizační tým mírně změnil taktiku i sestavu, v první půli sobotního zápasu však výkon domácího celku nebyl stoprocentní. Hosté toho využili ve čtyřicáté minutě, kdy Latyr Ndiaye otevřel skóre. „Nemůžu říct, že by nám v první půli chyběla snaha. Vypadl nám ale před zápasem Ondra Porč, takže jsme museli přeorganizovat obranu a nesedělo nám to v rozehrávce. O poločase jsme to opět přeskupili a byli jsme mnohem nebezpečnější,“ rekapituloval Vorlický.

Fotbalisté Pohořelic (v červeném) podlehli 1:2 Kuřimi.
V krajském přeboru favorité nezaváhali, Boskovice ani Kuřim to ale neměly lehké

Poločasové změny Blansku sedly. Do druhé půle vlétlo a v 59. minutě Jiří Tulajdan vyrovnal na 1:1.

Domácí hráči i nadále zůstali v tlaku, zlínské béčko však hrozilo z nebezpečných brejků. „Na soupeři bylo vidět, že je to profesionální juniorka s velkým počtem tréninků. Hrál velmi jednoduché nakopávané míče, zatímco my jsme směrem nahoru chtěli kombinovat,“ porovnal blanenský lodivod.

Šance na rozhodující trefu měly oba celky, nakonec se ujala až ta poslední. Sedlák se v posledních vteřinách zápasu dostal k odraženému míči a rozjásal domácí fanoušky. „Nehráli jsme úplně ideálně, jak bychom si představovali, ale získali jsme tři body, za které jsem hrozně rád,“ doplnil Vorlický.

Brněnští fotbalisté (ve žlutém) si z Chrudimi odvezli porážku 1:3.
Hrůzostrašný zápas, láteřil brněnský kouč Polách po porážce v Chrudimi

Jeho svěřenci se tak posunuli jen o bod za desátý Frýdek-Místek, další utkání je čeká už v pátek. Zamíří k němu na horkou půdu, představí se totiž v Hlučíně, který drží šestou příčku.

FK Blansko - FC Zlín B 2:1