„Možná nepůjde o ztrátu a noví kluci je nahradí,“ prohlásil pro klubový web trenér mužstva Jiří Vorlický.

Klub zkouší gólmana Davida Kubicu, nejlepšího střelce krajského přeboru Ondřeje Šedivého, jenž na podzim chvíli trénoval i v druholigovém Prostějově, dvacetiletého obránce Ondřeje Porče ze Slovácka B a Izraelce Armby Din Nashe. Dalších šest hráčů se vrátilo z hostování.

„Musíme se dozvědět, s jakým užším kádrem budeme vstupovat do jarní části sezony. Leden proto bude hodně o herních trénincích, protože chceme vybrat kádr pro jarní část sezony, víc kondiční složka nastane v únoru,“ líčil Vorlický, jehož svěřencům patří po podzimu desátá příčka tabulky třetí ligy.

Josef Čtvrtníček zahájil přípravu s fotbalisty Hodonína.
Čtvrtníček bojuje o místo v Hodoníně: S novými majiteli Znojma jsem se neshodl

Hráči na zkoušku mají šanci ukázat se do konce ledna. „To je čas, který jsme si dali za nás v realizačním týmu. Samozřejmě je i na hráčích, jestli přistoupí na zdejší podmínky, protože jde o amatérskou soutěž, takže je do ničeho nutit nebudeme,“ pověděl Vorlický.

Ten přivítal také posilu v realizačním týmu, který rozšířil kondiční trenér Tomáš Hák, dvaatřicetiletý kouč se zkušenostmi z regionálních fotbalových akademií či mládežnických reprezentačních výběrů České republiky

Fotbalisty Blanska čeká šest přípravných duelů, první z nich v sobotu 21. ledna půl hodinu po poledni proti Kunštátu na umělé trávě na domácím stadionu v Mlýnské ulici.