„Poslední dobou jsme nehráli špatné zápasy, jen nám chybělo i štěstí. Tentokrát jsme na rozdíl od minulých duelů neudělali zbytečné chyby. Taky jsme byli snad podruhé v roce kompletní a zvýšila se konkurence na jednotlivých postech, což dost pomohlo,“ prohlásil kouč Blanska Vašíček.

Na tříbodový zisk ze zápasu čekali jeho svěřenci dvanáct duelů, v tomto období se propadli na třináctou příčku, nyní jsou v tabulce o dvě pozice výš.

Varovná byla pro Blansko především necelé dva týdny stará prohra 1:5 s Kroměříží. Od té doby si Jihomoravané ve třech zápasech připsali pět bodů. „Takovým týmům, jako je Kroměříž, nemůžeme úplně konkurovat a ten výsledek by nebyl tak výrazný, kdybychom neudělali zbytečné chyby. Nezvyšovali jsme po tom zápase hlas, protože bylo potřeba zapracovat hlavně na psychice. Asi jsme se nicméně po tomto utkání odrazili ode dna,“ přemítal blanenský lodivod.

Zkušený útočník Tomáš Machálek dal dokonce všanc kapitánskou pásku, kterou ovšem žádný hráč nepřevzal. „ Snažíme se udržet nějakou pozornost, motivaci. Je to čím dál těžší, ale trenéři a vedení se drží hesla, ať nespadneme pod deku a zkusíme to zvládnout. Soutěž je už rozhodnutá, nemáme se proč obávat,“ povídal blanenský kapitán.

Juniorští reprezentanti ze Svitávky získali stříbrné medaile na mistrovství Evropy v kolové.
Junioři ze Svitávky získali stříbro na mistrovství Evropy v kolové

Podle Vašíčka je důležité, že Machálek lídrem kabiny zůstal. „Nesouhlasil bych se změnou kapitána. Tomáš plní svou roli velice dobře a je taky příčina toho, že kluci nešli úplně na dno,“ zdůraznil Vašíček.

Blansko podle něj přes všechny jarní peripetie základní cíl sezony splnilo. „Chtěli jsme se udržet v soutěži po tom konci ve druhé lize, kdy klub nebyl v kladných číslech a to se nám povedlo. Vím, že veřejnost očekávala víc, ale stabilizace klubu chvíli trvá. Pokud se nám povedou i poslední dva zápasy, můžeme si říct, že jsme na správné cestě,“ pravil Vašíček.

Jeho svěřenci se v jarní části sezony prali s poklesem produktivity způsobeným odchodem opor Retena Elekany a Marka Macha. „Věděli jsme, že nebudeme tak úspěšní jako na podzim. Teď v létě potřebujeme sehnat jednoho nebo dva ofenzivní hráče,“ přiznal kouč, jenž Blansko převzal loni.

Už nyní je ale v kabině o poznání lepší nálada, kterou chtějí blanenští fotbalisté využít v posledních dvou duelech sezony. V neděli od čtvrt na jedenáct dopoledne se rozloučí s domácím prostředím soubojem s Uničovem. „Jsme napapaní po výhře. Chceme poslední dvě utkání neprohrát už kvůli sebevědomí hráčů a i pro náš dobrý pocit,“ dodal trenér.