Závěr sezony tak blanenským fotbalistům vůbec nevychází podle představ. Na výhru čekají už téměř měsíc, v sobotu dokončili sérii čtyř proher jasně nejhorším výsledkem.

Od posledního celku tabulky vyfasovali pětku, která ale přitom vůbec neodpovídala dění na hřišti. „Musím říct, že jsme měli velké štěstí, které se konečně přiklonilo na naši stranu. Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale pak Blansko bylo lepší a opravdu jen díky obětavosti a odvaze jsme nedostali vyrovnávací branku. Přežili jsme tlak, ani možná nevíme jak,“ uznal frýdlantský trenér Radim Wozniak.

Zdroj: Youtube

Jeho svěřenci měli snový vstup do utkání, už v jedenácté minutě vedli 2:0, když se prosadili Radim Šafner a Jakub Teplý. Hosté však rychle našli odpověď, z penalty snížil ve třinácté minutě Šimon Studený.

Jihomoravané si následně vytvořili tlak, dostávali se do velkých šancí. Jenže místo vyrovnání přišla trefa Davida Kedroně a domácí šli do kabin s dvougólovým náskokem.

Jiří Procházka (vlevo) porazil na galavečeru UFC 300 Aleksandara Rakiče.
Procházka v drsné izolaci. Tři dny byl ve tmě a bez jídla

Nic se nezměnilo ani po změně stran. Blansko hrozilo, z gólů se ale radoval Frýdlant. Nejprve se prosadil Jan Svatonský, v 68. minutě pak uzavřel skóre Jaroslav Juříček. Blanenský debakl byl na světě a domácí mohli poslat do hry dorostence i náhradního gólmana Matyáše Thimela, který utkání dokončil v útoku.

Blansko po další prohře zůstává třinácté, na šestnácté Hranice má sedmibodový náskok. Další možnost získání jistoty záchrany dostane v pátek, kdy doma od pěti hodin odpoledne hostí Frýdek-Místek.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - FK Blansko 5:1
Poločas:
3:1.
Branky: 8. Šafner, 11. Teplý, 28. Kedroň, 61. Svatonský, 68. Juříček - 13. Studený (pen.).
Rozhodčí: Šimoník - Tomanec, Budovič.
Žluté karty: Juříček, Mikulenka - Gimsay.
Frýdlant: Prepsl (C) - Holec, Literák, Mikulenka, Kedroň, Šafner (80. Thimel), Blahuta, Varadi (80. Jaskula), Hajnoš (87. Šustai), Teplý (54. Svatonský), Juříček (87. Stávek).
Blansko: Kubica - Feik (54. Psota), Kocůrek (65. Kouakou), Blažík (46. Černý), Porč (75. Foltýn) - Smrčka (C) - Jambor, Studený, Novák (54. Němec), Gimsay - Tulajdan.