Záchranu už Blansko mělo jistou delší dobu, a tak v posledních utkáních výrazně točilo sestavou a zkoušelo nové věci. I proto tým z jihu Moravy čekal na výhru pět zápasů, na závěr ročníku se ale dočkal.

Na hřišti posledních Vítkovic měli hosté skvělý vstup do utkání, o který se postaral především útočník Jiří Tulaydan. Ten už v sedmé minutě otevřel skóre, krátce po půl hodině hry navíc zvyšoval na 2:0.

Do šaten přesto hráči odcházeli za vyrovnaného stavu, i Vítkovice totiž našly svého dvougólového střelce. Lukáš Raab nejprve v sedmatřicáté minutě snížil a o čtyři minuty později přidal svou druhou branku.

Fotbalové kluby Blanska (v červeném) a Ráječka (v zeleném) navázaly vzájemnou spolupráci.
Blansko zakládá B tým, který míří rovnou do kraje. Místo mu uvolní Ráječko

Druhý poločas už podobnou gólovou přestřelku nenabídl, diváci viděli jedinou přesnou trefu. O ní se hned v osmačtyřicáté minutě postaral Karel Jaroš, který Blansku vystřelil tři body.

Svěřenci kouče Jiřího Vorlického tak sezonu zakončili s bilancí třinácti výher, pěti remíz a šestnácti porážek. Čtyřiačtyřicet získaných bodů jim stačí na devátou příčku.

Vítkovice - Blansko 2:3