Páteční duel na hřišti brněnského nováčka Startu byl zářným příkladem blanenské nemohoucnosti v útoku. Za stavu 0:1 měli hosté několik obřích tutovek, všechny však zahodili a nakonec padli 0:3. „Je to sport a to k němu patří. Někdo dokáže být tak efektivní a branky dávat, naopak druhý tým má v utkání šance na tři zápasy a nedá ani gól. My jsme nyní ten druhý případ,“ popisuje kouč Blanska Jiří Vorlický.

Podobně vypadaly i předchozí tři úvodní duely. Celek z okresního města se herně dokáže soupeři vyrovnat, do konečného skóre to však promítnout nedokáže. „Mrzí nás to už čtvrtý zápas v řadě. Věřili jsme si a budeme si věřit i dál, protože naše herní identita je jasně patrná, ale neproměňování i těch nejvyloženějších příležitostí nás sráží,“ tuší Vorlický.

Fotbalisté brněnského Startu (v červeném) zdolali ve čtvrtém kole MSFL doma Blansko 3:0.
FOTO: Blansko dál tápe. Proti Startu pálilo šance a po prohře zůstává na spodku

Pohled na třetiligovou tabulku je tak pro Blansko značně nepříjemný. Jihomoravané získali jediný bod, jsou na poslední příčce, navíc mají velmi nelichotivé skóre 2:8. „Musíme trpělivě pokračovat a věřit tomu, že nyní je sice období, kdy nedáváme branky, ale mince se obrátí a začneme své šance proměňovat. Potřebujeme, aby to nějaký soupeř odnesl a pak věřím, že už budeme pravidelně góly dávat,“ věří stratég.

Mladý tým se hodlal poučit i z minulého ročníku, kdy se mu také úvod vůbec nevyvedl a vše vyvrcholilo až výměnou trenéra, když se k třetiligovému mužstvu přesunul právě Vorlický. I tehdy se Blansko trápilo především v útoku, v prvních devíti kolech vstřelilo tristních pět branek.

Kunštátský Tomáš Bělehrádek (ve vínovém) patří už druhou sezonu mezi elitní střelce krajského přeboru.
Kunštátský klenot dál pálí. Až mě překvapilo, jak se mi daří, říká Bělehrádek

Pomoct jihomoravskému klubu může nejbližší los. V dalších dvou kolech totiž odehraje utkání s týmy ze spodku tabulky, nejprve v pátek doma přivítá bohunického nováčka, následně zamíří na hřiště Hranic, které se také souží s jediným získaným bodem.

Proti těmto soupeřům tak Blansko nutně potřebuje zabrat a vyhoupnout se v tabulce ze sestupových míst. „Budou to dva důležité zápasy, o to je to těžší. Jako bývalý hráč vím, jaký dopad to má na psychiku, když už se musí,“ varuje Vorlický.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...