Blansko se totiž na jihomoravské derby pečlivě takticky připravilo, rozehrávku pravidelně vedlo přes stopery. Ti si občas vyměnili klidně pět přihrávek, než míč předali dál. „Věděli jsme, že soupeř bude čekat na naše chyby, které bude chtít trestat z brejků. Proto jsme si vyhodnotili, že když budeme kontrolovat hru, tak to bude nejlepší obrana proti bohunické strategii,“ podotkl Smrčka.

První půle nabídla minimum gólových příležitostí, blanenský kapitán měl možná tu největší. Po rohovém kopu se míč dostal až na jeho hlavu, jenže ve vyložené šanci netrefil bránu. „Byl jsem až trochu překvapený, že se míč dostal až ke mně,“ popsal defenzivní hráč.

Zápas domácích Bohunic (v červeném) a  Blanska nabídl čtyři góly, oba celky se rozešly s bodem za remízu 2:2.
Taktické šachy vystřídala čtyřgólová přestřelka. Hlavní cíl Blansko splnilo

Góly tak fanoušci viděli až po změně stran. A to hned čtyři, spokojená nemohla být ani jedna z obran, domácí i hosté totiž inkasovali dvakrát. „Ve druhé půli šlo tempo nahoru, protože oba celky potřebovaly ukázat, co umí. Náš plán byl, že jsme chtěli vyústění toho, jak jsme si soupeře připravovali celý první poločas, také jsme vstřelili první gól. Bohunice moc dobře tušily, že jsou v tabulce pod námi, vysouvaly presink výš a hrály útočněji,“ rekapituloval Smrčka.

Ten opět nechyběl v základní sestavě, i pro blanenského kapitána však platí netradiční blanenský systém s protáčením hráčů. Na hřiště se dostávají všichni z kádru, i největší opory občas zůstanou na lavičce. Smrčkovi se to stalo v Hlučíně, kdy střídal až ve druhé půli. „Máme širší kádr, ale bereme to tak, že každý je členem sestavy. Pravidelně obměňujeme základní jedenáctku i lavičku, opravdu chceme dávat šance všem,“ objasnil blanenský kouč Jiří Vorlický.

Od čtvrtka do neděle se v Brně na Velikonoce konal mládežnický basketbalový turnaj Future Stars - Easter Cup, kterého se zúčastnilo 86 českých a zahraničních týmů.
PODÍVEJTE SE: Haly v Brně žily basketbalem. O poháry bojovalo téměř 1400 talentů

Jasně nastavená strategie celku z okresního města poměrně vychází. Aktuálně je na jedenácté příčce s devítibodovým náskokem na sestup, důležitý pro něj byl i bod z Bohunic, které chtěly ukrojit alespoň část z manka na týmy před sebou. „Remíza je takový neutrální výsledek. Samozřejmě jsme hlavně potřebovali, aby nás Bohunice neporazily a v tabulce nestáhly část našeho náskoku. Bod ale neslavíme, protože tušíme, že jsme si mohli odvést i výhru,“ doplnil Smrčka.

Blansko po dvou jihomoravských derby s brněnskými nováčky čeká důležitý sobotní souboj, na svém hřišti totiž od půl čtvrté odpoledne přivítá Hranice. Ty ze čtrnácté příčky ztrácí na Jihomoravany pouhé dva body.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...