V ní se jedenatřicetiletý útočník radoval z prvních gólů až ve třetím kole a po osmi měsících od svého příchodu do Blanska. Machálek v sobotu přispěl dvěma trefami k domácímu vítězství 3:1 nad Dolním Benešovem. „Jsem opravdu rád, že se mi podařilo dát dva góly a konečně otevřít střeleckou šňůru v Blansku, doufám, že bude pokračovat,“ prohlásil Machálek.

V létě krátce po pádu Blanska z profesionální soutěže dokonce přemýšlel, že se přesune do ryze amatérského celku. Nakonec ale v týmu zůstal a stal se jeho kapitánem. „Je pravda, že jsem se chtěl přiblížit už k nižším soutěžím a hlavně k domovu, aby se na mě mohl přijít podívat i syn. Jsem ale rád, že tady pokračuju a do role nějakého lídra se stavím hlavně s přibývajícím věkem. Snažím se pořád být největším přínosem pro tým,“ poznamenal Machálek.

Blanenští fotbalisté (v červeném) v úvodní kole MSFL proti Vratimovu.
Blansko čeká ambiciózní Start i s jeho bývalým hráčem, Zbrojovka vyzve amatéry

V sobotu se ale blýskl už ve 22. minutě, když přízemní střelou k tyči poslal Blansko do vedení, krátce po pauze se trefil podruhé. „Přijel velmi zarputilý soupeř, což je o Dolním Benešovu známo. Zkrátka nedá nic zadarmo. Každopádně jsme vstoupili do zápasu dobře a měli i víc ze hry,“ líčil Machálek.

Svěřenci kouče Petra Vašíčka k výhře 3:1 dokráčeli v deseti hráčích, když v 83. minutě dostal červenou kartu stoper Dominik Blažík. „Tam byla naše nepovedená akce na polovině soupeře a myslím, že rozhodčí mohl na nás písknout dvakrát faul, ale nechal hru běžet. Při dlouhém balonu potom Bláža vystartoval a šel tam trochu nebezpečněji skluzem nohama napřed. Trefil míč, ne hráče a rozhodčí situaci vhodnotil jako surovou hru. Podle mě si mohl vybrat, byla to oranžová,“ pravil Machálek.

Ve středečním pohárovém utkání měli fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) ve druholigové Zbrojovce Brno (ve žlutém dresu) až příliš těžkého protivníka.
Zbrojovka i Líšeň si zastřílely. Blansku pomohlo vyloučení jeho bývalého hráče

Blanenští se nyní s šesti body ze tří zápasů nacházejí v třetiligové tabulce na sedmém místě, přitom trenér Vašíček vyhlásil před startem nové sezony jasný cíl, a to záchrana soutěže. „Byl bych trochu optimističtější než trenér, ale nechci nic zakřiknout. Ve třetí lize je každý soupeř nepříjemný, musíme sbírat body hlavně doma a když něco přivezeme i z venku, tak super. Budeme jen doufat, aby soutěž nepřerušila zase nějaká opatření,“ přál si Machálek.

Přestože Blansko ještě v červnu bylo takřka bez hráčů a jistoty třetí ligy, nyní se zdá, že je z nejhoršího pryč. „Situace se už uklidnila. Byly tam nějaké problémy s vypořádáváním, ale už se všechno zvládlo a teď je všechno ve správných kolejích a snad to takhle pojede dál,“ zmínil Machálek situaci ohledně nepřihlášení druhé ligy a finančních problémů blanenského celku.

Blansko se momentálně spoléhá spíš na mladé hráče ze Zbrojovky Brno či hosty z Líšně. „Myslím, že máme výborný kolektiv kluků, což je asi nejdůležitější, trenér je super chlap a táhneme spolu za jeden provaz, kluci jsou mladí, ale jestli v poháru (Blansko postoupilo do druhého kola - pozn. red.) dostaneme druholigového nebo prvoligového soupeře, můžou se ukázat a říct si o angažmá ve vyšší soutěži. A že těch klukům máme, kteří by to zvládli,“ dodal Machálek.

Blansko - Dolní Benešov 3:1 (1:0)
Rozhodčí: Koláček Jan – Tomanec Josef, Drozdy Luboš
Branky: 22. Machálek, 46. Machálek, 75. Hladký – 47. Blahuta.
ŽK: 3. Feik – 34. Pecuch, 39. Wybraniec. ČK: 83. Blažík.
FK Blansko: Nešetřil – Chyla, Feik (82. Pyš), Minařík (76. Alexa), Kroutil (65. Smrčka), Mach, Tulajdan, Fall, Reteno (65. Hladký), Blažík, Machálek (C)
FC Dolní Benešov: Chvěja – Wojatschke (46. Rončka), Koňařík (76. Sobek), Massaniec, Rubý, Moravec (C), Blahuta, Pecuch (76. Labuda), Gebauer (46. Latka), Wybraniec, Karčmář.


Načítám výsledky ...