Buchta, který zároveň hraje za Blansko, vystřídal v roli trenéra Martina Mašu. U mužů je to jeho trenérská premiéra. Bude se tak snažit zúročit zkušenosti, které jako kouč nabyl v mládežnických kategoriích Zbrojovky Brno. „Když mi tento post byl nabídnut, tak jsem to původně zavrhnul s tím, že na mužskou kopanou se ještě necítím. Pak jsem ale zjistil, že v Ráječku je spousta mladých kluků kolem dvaceti let a hodně věcí se dá do trénování s určitou modifikací aplikovat podobně, jako jsem to dělal doteď ve Zbrojovce,“ podotkl Buchta.

Blansko se zřejmě dostane pro nadcházející sezonu do druhé ligy, což s sebou přinese i profesionalizaci klubu. Buchta přesto bude zvládat jak hrát za Blansko, tak trénovat Ráječko. „V Blansku chtějí dopolední tréninky, což směřuje k větší profesionalizaci klubu, to ale již nešlo skloubit s trénováním mládeže ve Zbrojovce Brno, kde jsem ukončil svoje působení. Vznikla také dohoda mezi panem Mertou a panem Bláhou. Měla by existovat návaznost mezi Olympií a hlavně blanenským dorostem. Mladí hráči by s měli zapracovávat do mužstva a hrát krajský přebor,“ vyjádřil se ke svému novému působišti Buchta.

V úvodu jeho premiérového utkání na lavičce Ráječka, v němž se celek z Blanenska střetl s Tišnovem, se hrál svižný fotbal. Brankový účet otevřel za domácí povedenou ranou zpoza vápna David Bednář, který do týmu nedávno přišel z Bohunic. „Jsem v Ráječku asi tři týdny. V Bohunicích jsme se na mém pokračování nedomluvili, tak jsem tady. Měl bych hrát a zároveň pomáhat Radkovi Buchtovi s trénováním a taky ho zastupovat, pokud bude mít povinnosti jako hráč v Blansku,“ uvedl David Bednář.

Domácí pokračovali v nátlakové hře, kterou se jim podařilo vyjádřit gólově. Dvakrát se prosadil Dominik Pořízek, který do Olympie přišel z Velké Bíteše. Hosté se zaměřovali především na narušování kombinace účastníka krajského přeboru. Po jednom takovém úspěšném odebrání míče se prosadil hostující Ivo Svoboda a snížil na 1:3. Výsledkově atraktivní první půli zakončila akce, na jejímž konci stál Radek Souček. Poločas skončil 4:1 pro domácí.„V tréninku jsme nacvičovali různé herní situace, které jsme si dnes chtěli vyzkoušet, a to se nám dařilo,“ zhodnotil první půli nový trenér Ráječka Radek Buchta.

Úvod druhé půle byl opět gólově plodný. Oba trenéři prostřídali sestavy. Domácí Souček si po pěkné kombinaci připsal druhou branku. Hostům se podařilo snížit po chybě domácí obrany Davidem Burianem. Za Olympii dvakrát odpověděl Radek Keprt a uzavřel tak celkové skóre zápasu na 7:2. „Věděli jsme, že hrajeme se soupeřem, který má kvalitu, navíc posílil o Davida Bednáře, takže nás tady nečekalo nic jednoduchého“ uvedl kouč Tišnova Roman Drga.

TOMÁŠ SRNSKÝ