Předchozí
1 z 4
Další

Fotbalisté Blanska (v červeném) zdolali Uničov 2:1.Fotbalisté Blanska (v červeném) zdolali Uničov 2:1.Zdroj: Deník/Jan Zahnaš

DOBRÝ VSTUP. V úvodu sezony se blanenským fotbalistům starty do utkání dařily. Jenže s dobrými výsledky vymizely ruku v ruce i povedené vstupy do zápasů. Ve třech z posledních čtyř kol jihomoravský celek už po první půlhodině prohrával, změna přišla až v sobotu proti Uničovu.

A byla hned velmi razantní, Blansko otevřelo skóre už v první minutě. Když hosté o tři minuty později z penalty vyrovnali, svěřence Vorlického to nepoložilo. Právě naopak. Jen o pár vteřin později totiž Miloš Kapur svou druhou trefou vrátil domácím vedení a připsal si tak vítěznou trefu zápasu.

Blansko - Uničov 2:1
Poločas: 2:1.
Branky: 1. a 5. Kapur - 4. Krč (pen.).
Žluté karty: 4. Chyla, 88. Kalina - 52. Bača, 63. Ambrozek, 68. Krč.
Červené karty: nikdo - 90. Krč.
Rozhodčí: Denev - Nápravník, Kolář.
Blansko: Kalina - Černý, Blažík (76. Kamenský), Smrčka (C) - Chyla (76. Crhan), Holman, Dano , Jaroš (60. Thon), Feik - Kapur, Tulajdan (66. Alassane).
Uničov: Uvízl - Saňák (46. Svoboda), Koutný, Coufal, Sečkář - Vichta, Bača, Hausknecht (46. Ambrozek), Javůrek (81. Vybíral) - Komenda (C), Krč.

PERSONÁLNÍ OBMĚNA. Trenér Vorlický do toho při své premiéře řízl pořádně. Oproti minulému kolu udělal v základní sestavě hned pět změn, navíc do utkání vyslal velmi ofenzivně laděné mužstvo. „Byly dva aspekty, které jsem v týdnu sledoval. Zaprvé v jaké sestavě Blansko nastoupilo v utkáních, ve kterých udělalo čtyři body. A pak jsem vycházel z toho týdenního mikrocyklu,“ popsal stratég.

Taktický tah mu vyšel. A poradil si i během utkání, kdy se jeho hráči v druhé půli začínali dostávat pod větší tlak. „První poločas jsme se koncentrovali na náš záměr, který jsme chtěli předvádět. Trenéři Uničova po pauze velmi dobře vystřídali, reagovali na naši hru. Posílili svou ofenzivu, proto jsme i my zareagovali, protože jsme se dostávali pod tlak. Chodili jsme pak do otevřenější obrany, hráči mohli některé situace vyřešit lépe,“ podotkl Vorlický.

PROBUZENÝ ÚTOK. Tristních pět vstřelených gólů v devíti kolech, taková byla bilance blanenské ofenzivy před sobotním utkáním. Jenže najednou to byl úplně jiný koncert, Vorlický poslal do zápasu od úvodní minuty hned tři útočné hráče a Blansko v prvních pěti minutách zapsalo hned dvě přesné trefy. „Myslím si, že je to vždy o složení útočné fáze. Tentokrát hráli mladí, ale na svůj věk zkušení útočníci, spadlo to tam Kapurovi, ale v šancích byli i ostatní. Jsou to všechno góloví hráči,“ vysvětlil nový blanenský lodivod.

OPĚTOVNÉ SEBEVĚDOMÍ. Měli na svém kontě šest proher v řadě, v tabulce jim patřilo sestupové předposlední místo. A jako by se to na mladých blanenských hráčích v některých utkáních už projevovalo, opětovně nedokázali využít své šance a po hloupých chybách ztráceli další a další body.

Jenže nyní tomu bylo jinak. Celek z okresního města nastoupil už velmi sebevědomě do úvodu utkání a přestože pak pětaosmdesát minut bránil nejtěsnější náskok, zvládl to s bravurou. „Každé vítězství v mužském fotbale hráčům pomůže. Nyní musíme jít po herních principech, které ty dobré výsledky budou pravidelně přinášet. Budeme na nich pracovat. Potřebujeme ještě trochu načíst skladbu týmu, nevím, jestli si kádr skládali trenéři, nebo jak to probíhalo. Na to musíme najít odpověď,“ doplnil Vorlický.