Svěřenci trenéra Martina Pulpita se nakonec i přes slibný start do jarní části soutěže stejně nevyhnuli sestupové třinácté pozici. „Potvrdilo se, že rozdíl mezi třetí a druhou ligou je veliký. Myslím, že jsme v ní ale rozhodně neudělali ostudu, i když nakonec skončila pádem níž,“ řekl Veselý.

Předseda blanenského fotbalu Zdeněk Veselý.Předseda blanenského fotbalu Zdeněk Veselý.Zdroj: Deník/Zdeněk Vlach

Jako jeden z důvodů sportovního sestupu kouč i hráči uvedli, že vedení klubu je o konci ve druhé lize informovalo v rozehrané sezoně. Přesněji den před domácím zápasem s Jihlavou, které podlehli 1:3. „Načasování oznámení nebylo vhodné a věděl jsem to, už když jsem ho učinil. Tehdy ale bylo nutné reagovat na polopravdy a zkreslené informace o klubu v médiích,“ zdůvodnil Veselý.

Rok v profesionální soutěži má negativní dopad na kasu blanenského fotbalu, v únoru z něj navíc odešel mecenáš klubu a současně sportovní ředitel Oldřich Merta. „Sezona pro nás skončila ekonomickou ztrátou, kterou musíme v následujícím období dorovnat,“ přiznal Veselý.

Fotbalista Ondřej Sukup přestoupil do Blanska v lednu roku 2020 ze Zbrojovky Brno.
Sukup v Blansku končí. Vztahy se zhoršily, rozloučili jsme se i s Mertou, říká

Klub se tak nyní vrací zpět do poloprofesionálního režimu. „Někteří hráči u nás budou mít nadále smlouvy, ale budou uzavřeny v podstatě na menší částky, než tomu bylo dosud,“ vysvětlil Veselý.

Po konci ve druhé lize se dokonce spekulovalo, že blanenským fotbalistům hrozí pád ze druhé ligy až do divize, tedy do čtvrté nejvyšší české soutěže. „Chvíli jsme zvažovali i účast o stupeň níž, ale nakonec jsme se z mnoha důvodů rozhodli pro Moravskoslezskou fotbalovou ligu,“ sdělil Veselý a potvrdil, že soutěžní duely blanenského celku bude hostit stadion v Údolní ulici.

ODLIŠNÉ AMBICE

O postup zpět do druhé nejvyšší soutěže Jihomoravané v další sezoně bojovat neplánují, jejich ambice budou od předchozích ročníků odlišné. „V této sezoně bude určitě naším cílem především stabilizovat klub a hrát uprostřed tabulky,“ zmínil Veselý.

Blansko už také zná jméno nového kouče, který povede mužstvo ve třetí lize. Zkušeného stratéga Pulpita, jenž v klubu po sezoně skončil, nahradil Petr Vašíček. Ten v Blansku už dřív trénoval a naposledy vedl v jihomoravské I.B třídě ve skupině A fotbalisty Rájce-Jestřebí. „Kdo do fotbalu dělá, ví, že v současné době je Blansko ve špatné situaci a osobně si myslím, že jen blázen by sem šel trénovat. Pocházím ale z Blanenska a jsem možná i trochu blázen, proto jsem nabídku vzal,“ poznamenal Vašíček.

Na každém ročníku turnaje v malé kopané Huyndai Cup změří síly hned několik týmů nejen z Blanenska.
O medaile i auta. Ve Vilémovicích se hraje malá kopaná, přijedou Zbrojováci?

Ten aktuálně skládá kádr pro novou sezonu. Z A mužstva totiž odešla řada hráčů, kterým skončila smlouva nebo hostování v jihomoravském celku.

Soupisku klub blíž nekomentoval, moc jmen se na ní ale zatím nenachází. „Tým bude tvořen z menší části hráči ze stávajícího kádru, z té větší bude nový. Stáhneme také některé své kluky z hostování a jsme domluveni na spolupráci s kluby z vyšších soutěží,“ prozradil Veselý.