A Blansko v prvním kole Moravskoslezské fotbalové ligy prohrálo v sobotu na domácím hřišti s Vratimovem 0:1. „Přesto mužstvo ukázalo, že má svůj charakter a chce se porvat v soutěži o co nejlepší výsledky,“ prohlásil Vašíček.

Jeho svěřenci už se pomalu radovali ze zisku bodu, jenže ve druhé minutě nastavení je o něj připravil hostující Rostislav Baďura. „Už jsem si říkal: Zaplaťpánbůh za remízu. Na začátku sezony je totiž každý bod pro další kola dobrý. Nedá se ale nic dělat, k fotbalu potřebujete štěstí a my ho neměli,“ hlesl Vašíček.

Guy Reteno Elekana je zřejmě největší letní posilou do ofenzivy Blanska.
Záchranná mise třetí ligy začíná, omlazené Blansko ale ještě shání nové hráče

O klíčovém momentu rozhodla chyba ve středu hřiště. „Byla tam souhra špatných věcí z naší strany. Mohli jsme balon v pohodě uhrát, byli u toho tři naši hráči, ale špatně jsme míč odehráli a dali ho soupeři. Ten poslal centr do šestnáctky a další hráč ho dobře trefil hlavou, gólman neměl šanci. Udělali jsme chybu ve střední pasáži, balon jsme měli kontrolovat," popsal Vašíček.

Ke gólu v závěrečných minutách zřejmě přispěl i fakt, že blanenský stratég měl k dispozici jen tři hráče na střídání. „Ještě nás není dostatečný počet, bylo teplo a kdyby nás bylo víc, mohli jsme prostřídat a vnést na hřiště nový impulz, což soupeř udělal,“ poznamenal Vašíček.

Do brankových příležitostí se z nováčků v blanenském kádru propracovali Jiří Tulaydan, Marcel Hladký nebo Miroslav Kroutil, zřejmě tu vůbec největší však neproměnil Marek Mach. „Situace nebyly řešené úplně dobře. Jednotlivci, kteří v nich byli, k tomu nepřistoupili na sto procent, chyběl důraz, aby gól padl. Samozřejmě soupeře ale podržel kvalitní brankář,“ zmínil Vašíček.

Fotbalista Lamine Fall zamířil z Líšně na půlroční hostování do Blanska, o hřiště brněnského stadionu se ale bude starat i nadále.
Nová výzva. Správce stadionu Fall si v Blansku zahraje zřejmě stopera

Jeho tým odehraje další utkání v sobotu s Fotbalovým klubem mládeže Vysočina Jihlava. Proti němu už týmu pomůže dvaadvacetiletý obránce Marcel Pyš, jenž do Blanska míří ze Zbrojovky Brno. „Minulý týden už s námi trénoval, v sobotu kvůli administrativě ještě nenastoupil, ale už jsme se s ním domluvili," vysvětlil Vašíček.

Na cestě do blanenského kádru je prý i hráč z Líšně. V tomto případě ale ještě kouč nebyl konkrétní. „Hráč je v současné době v rekonvalescenci, protože měl něco s nohou. Asi ještě deset dní potrvá, než bude stoprocentně připravený," dodal blanenský lodivod.

Blansko - Vratimov 0:1 (0:0)
Branky: 90+2. Baďura.
Rozhodčí: Rosický – Havlín, Nápravník.
ŽK: 67. Elekana – 36. Dziuba, 74. Kundrátek, 88. Demianenko.
FK Blansko: Záleský – Feik, Fall, Blažík, Chyla – Minařík (75. Alexa) – Hladký (52. Elekana), Machálek (C), Mach, Kroutil (80. Kropáček) – Tulajdan.
FC Vratimov: Střalka – Hajnoš, Igbinoba, Demianenko, Varadi – Ožvolda, Bzirský (75. Baďura) – Dziuba, Hladík (61. Klejnot), Hruška (61. Kundrátek) – Teplý (C) (85. Siedlok).